reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu maluszka

hej
mam pytanie do mam karmiacych piersią. Jak długo Wasze maluszki jedzą? czy karmicie je regularnie co 2-3 godziny czy dajecie nadal na żądanie?
My karmimy się na żądanie, choc przerwy są tak mnej więcej co 2 godziny a w nocy tylko 2 razy wstaje choc tu tez jest różnie. Ja na powiększenie laktacji i sprawdzenie jak dużo mój synek wypija zakupiłam laktator taki tani za 95 zł i super ściąga pokarm i rzeczywiscie zaraz miałam więcej mleka, tylko mój maluszek nie umie pic z butelki i się dławi:no: Czytałam ze dzieci karmione mm jedzą po 150 ml, mój na pewno tyle nie spija za jednym razem tylko góra 90-100ml i to nie zawsze. A jak jest u Was?
 
reklama
Sopek mam i Avent i tommy i nuby i z każdej się dławi, ale jest teraz w takim okresie że nie potrafi się do końca skupic na jedzeniu i dlatego się dławi bo nawet czasami i z piersi się potrafi zakrztusic.
A to widzę że u Was podobnie z karmieniem. u nas kilka razy się zdarzyło, że przespał 5 godzin w nocy, a ostatnio je co 2 godzinki bo wydaje mi się że potrzebuje teraz jeśc wiecej, a w dzień to tak jak u Ciebie czasem je dużo a czasem zdziwia, kręci się rozglada. Ach z piersią jest wygoda bo nie trzeba latac i przygotowywac butli, ale z drugiej strony nigdy nie wiesz ile to dziecię zje. A jak u Was z wagą. Mój synek waży 5700 i tak średnio przybywa na wadze 300g na póltorej tygodnia, wagę urodzeniową miał 3700.
 
Ja Aurelie karmie średnio co 2/3 godziny ale są takie dni ze zje a pól godziny pózniej znów jest głodna w nocy mamy takie same przerwy, tylko kilka razy przespala ciągiem 6 godzin a co do ilości zjadanego mleczka to nie mam pojęcia ile je, uważam ze zjada tyle ile w danej chwili potrzebuje a ze na wadze przybiera aż za ładnie to sie zupełnie nie martwię. Urodziła sie 3550 a teraz jak mówię ze ma 2,5 miesiąca to nikt mi nie wieży bo jest długa i waży juz 6600.
 
Hej dziewczyny, ja moją córeczkę również karmię piersią od początku. Teraz ma 15 tygodni i cały czas na cycku:) Moja córeczka ładnie rośnie, przy urodzeniu ważyła 3530g i długa na 54cm a teraz waży 6800g i długa 65cm:) ciuszki na 68 nosi i czasem jeszcze w 62 wejdzie.
A jak tam u was z jedzieniem? Ja już jej praktycznie wszystko, smażone również. Nie jem tylko wzdymających produktów i kwaśnych (choć czasem również zdarzy mi się zjeść ogórka kiszonego) ale u córeczki wszystko ok.
Opowiadajcie!
 
Do góry