reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych maluszków

U mojej Lenki to zalezy z tym jedzeniem. Czasami wycycka te 150ml doslownie do ostatniej kropelki ze az dudni echo w smoczku a czasami tylko 130 z tego zje ale to przeciez tak samo jak z nami. Nie jemy zawsze tyle samo :-)
OLA, bebzonik najlepiej to obserwujcie dziewczynki jak Wam pija. Na pewno zauwazycie po sposobie picia czy po ostatniej kropli mm sa jeszcze glodne czy nie i dopiero wtedy zrobcie dodatkowe 30ml. W ten sposob nie zmarnujecie mleka. Bo po mojej wiem ze nie zawsze chce az tyle wypic. Co prawda teraz to zdarza sie moze jedno karmienie na tydzien gdzie nie dopije tych 150 ale wczesniej jak zauwazylam ze 120 to za malo to jej na poczatku dorabialam ta 30stke jak widzialam ze faktycznie jest glodna.
Ostatnio probowalam jej robic 180ml - raz zjadla ale tak pod korek ale potem zauwazylam ze jednak jeszcze nie jest az tak glodna zeby tyle jednorazowo jesc a ja jej tez nie chce brzuszka rozpychac i wole czesciej ale mniej dawac.
Zwiekszalam jej dawke do tej pory zawsze dopiero wtedy gdy po skonczonej butelce ewidentnie bylo widac ze jeszcze jest glodna lub po prostu sie o to mleko awanturowala :-D
 
reklama
u nas równo 5 razy po 150 z 5 miareczek...
ustabilizowały jej sie karmienia, je o 5 rano, pozniej o 9, 12:30, 16:30 i po kąpieli około 20:30.

i tez moze raz na tydzien sie zdarzy ze tego 150 nie dopije a tak to zawsze do pusciutka
 
Bluetooth ja bym nie dawała 180 ml bo to stanowczo za dużo jak na 2 miesięczne dziecko a przesadzać nie można bo potem mogą być problemy z brzuszkiem i nadwagą. Adrian też był takim głodomorkiem i zawsze jadł więcej ale lekarka przestrzegała mnie żeby lepiej karmić częściej a mniejsze porcje - tak jak z nami, jak jemy częściej a mniej to jest mniejsze prawdopodobieństwo np. nadwagi niż jak jemy na raz dużo z większymi przerwami między posiłkami. Jeśli Lenka ma taki apetyt to zapytaj lekarkę o możliwosć lekkiego zagęszczenia 150 ml np. kaszką kukurydzianą bądź kleikiem ryżowym. Ja tak robiłam i Adrian wtedy jadł mniejszą porcję /czyli nie obciążał tak brzuszka/ ale był bardziej nasycony i przesypiał całą noc /miał wtedy tyle co Twoja Lenka, niecałe 3 miesiace/
 
Dziuba ja też czasem mam wrazenie że przez cały dzien nie robie nic wiecej tylko karmie ;-)
mama jak do mnie dzwoni i sie pyta co robię to odpowiedz jest przewaznie jedna: "karmię" ;-)
No ale co zrobić, jak głodny to nie będę dziecka glodzic ;-) przeciez jak by był najedzony to by nie jadł i już
 
klementynka raz jej tylko dalam 180 bo chodzila okropnie glodna ale potem sie okazalo ze po prostu taki byl efekt uboczny skoku rozwojowego. Tez wyznaje zasade nie przejadac dziecka ale z tym mlekiem ktore ja jej daje nie ma mozliwosci nadwagi u dziecka. Jest to mleko pre ktore nie ma zadnych "ulepszaczy" wiec nawet jesli wiecej je niz dzieci w jej wieku nie martwi mnie na razie jakakolwiek nadwaga. Do tej pory tez jak widze wazy praktycznie najmniej ze wszystkich rowiesnikow na formum pomimo tego ze tak je juz od miesiaca :-)
 
Bluetooth to dobrze, bo nie ukrywam, że przeraziło mnie to 180 ml :eek::-D Mój Alan waży 5500 i 120 ml to jego norma "pod korek", często nie dojada nawet tego. Ale też pewnie za miesiąc zacznę mu zagęszczać mleko. Dzisiaj oblizywał banana...ło jaki był zadowolony i od razu dostał ślinotoku :-D
 
Moja już oblizywała banana, jabłko, śliwkę, kalarepę he he mój maz taki madry i dziecku smaki przedstawia, opowiadając przy tym z kąd owa potrawa jest i gdzie rośnie i takie tam :) he he
Bluetooth, dzięki za radę ale ja karmię tylko swoim mleczkiem wiec dorobienie jak piszesz 30ml to raczej dociągnięcie z mojej cycochy he he :)
 
reklama
naprawdę próbujecie takich rzeczy?? kurcze, akurat nie mam banana, same jabłuszka... jutro kupię i też spróbujemy. Ale ze śliwkami cytrusami itp. rzeczami przy ustach małej jeszcze pocz\ekam.
 
Do góry