reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych maluszków

reklama
friggia ja ściągałam z Niemiec, ale podobno na stronie sabsimplex można zamówić.
iga to niefajnie, że mała ma refluks. Mojej koleżanki córcia miała i nieźle sie umęczyli, tzn. pilnować odbicia, uważać żeby się nie zachłysnęła...no i to karmienie..ale dacie radę:-)

Wkładki mam johnsona, na razie lepszych nie znalazłam..te przynajmniej nie przeciekają..reszta którą miałam tak. Te z belli rzeczywiście tragedia i z gerbera..
 
Ja w zasadzie wkładek nie używam. Jedynie jak karmie to przykładam sobie do drugiej piersi. Mam bella, ale są beznadziejne bo gubią te włoski.
 
ja krople zamawialam na sabsimplex.pl i przyszly szybko, no i juz dajemy od dwóch dni. poprawa wg mnie jest.

Ja tez mam wkladki z Johnsona i chyba sa OK - z Baby one porazka! taki lepszy papier toaletowy...
uzywam glownie na noc, bo wtedy cyce sie przepelniaja w dzien mala ssie ile sie da..

a ten sab simplex mozna podawac na stale czy tylko doraznie albo przez kilka dni i trzeba robic przerwy? wiecie cos na ten temat?
 
wkładki mam i uzywam koniecznie
rofl.gif
bo jak nie zastosuje jak wczoraj to z jednego cyca mały wcina a z drugiego sie leje tak że bluzka mokra w ciągu 10 minut aż do pasa ;)
Mam baby ono i nie jestem zadowolona - kupiłam dla ceny i tylko to było plusem. Grube, zwijają się, klej trzyma kiepsko a do tego zostawiają kłaczki. No i muszę je wymieniać 2 razy dziennie, czyli 4 wkładki na dzień a 2 na nockę - to w sumie 6 dziennie ;) przy ilości 60 sztuk w pudełku 10 dni na pudełko.

nam lekarka kazała dawać profilaktycznie 2 razy dziennie po 5 kropelek espumisanu dla niemowląt, ale dopiero po skończonym miesiącu.
 
Mnie wkłądki przeszkadzają przy karmieniu bo sie plączą i ciężko je wyjąć jedną ręką.Więc wkłądam je tylko jak wychodzę by mi pokarm nie zrobił plamek na buzce
Ja mam NUka
Wkładki laktacyjne CLASSIC | Dla mamy | Wkładki i osłonki | MamaBebe.plą dosyć cienkie i ładnie się teyzmają i nie zwijają się.
Ja chyba narazie zaprzestanę podawania specyfików na brzuszek bo Bartek sam się łądnie odgazowywuje ostatnio i zobaczymy czy bez tego będzie gorzej czy nie.Dzisiaj nic jeszcze nie podawałam i nie widzę by się coś gorzej zachowywał.
 
Nanusia a ile Ci sie za jednym razem udaje odciagnac pokarmu? Ile czasu odciagasz jednorazowo? bo ja staram sie co 2-3 godziny odciagac po 10 minut kazda piers. Tak mi zalecila polozna.
Bardzo dobrze ze sie nie poddajesz. Ja tez powiedzialam sobie ze jeszcze przez ten miesiac bede odciagac te moje marne 100ml na dobe zeby przynajmniej cokolwiek Mala jeszcze ode mnie dostala bo to jednak zawsze lepsze niz takie MM ale potem jesli sie nic nie zmieni to chce przestac. Nie ma sie co ludzic a jednak takie odciaganie jest dla mnie meczace fizycznie jak i psychicznie wiec jesli nic nie daje to sobie odpuszcze.
Odnosnie herbatki to ja ja podaje jesli mala ma problemy z brzuszkiem zamiast mleka bo pediatra powiedziala ze nie powinnam dawac mleka i herbaty na raz bo bedzie zdecydowanie za duzo. Moja Mala w ogole na razie wiecej niz 120ml jednorazowo nie jest w stanie przyjac. Probowalismy 140ml to bardzo duzo jej sie ulalo wiec wrocilismy do 120ml i powiedzielismy o tym poloznej i powiedziala ze faktycznie jesli Mala tak ulewa to znaczy ze zdecydowanie za duzo 140ml na jej obecne mozliwosci.
sab simplex mozna podawac bez ograniczen oczywiscie nie oznacza to ze trzeba przesadzac ale zarowno polozna, pediatra jak i ulotka potwierdzaja ze podawac mozna wedle potrzeby tylko wazne aby kropelki trafily tuz przed jedzeniem. Ja daje krople i od razu po nich butelke.
Mam pytanie odnosnie podawania witaminy D. Dajecie taka z fluorem czy bez?
 
Wczoraj zaczęłam karmienie co 1,5 godz przez 15 min, myślałam że będzie krzyk i płacz a tu proszę moje dziecię mnie zaskoczyło i ładnie się przestawiło na nowy tryb karmienia :-) tylko na noc ją dłużej karmię abyśmy mogły sobie pospać te 3-4 godzinki.

U nas na szczęście problemów z brzuszkiem nie ma "odpukać" i mam nadzieję że tak pozostanie.
 
reklama
Do góry