reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych pociech!

Martunia Madzia waży 7 kg (jak byliśmy 30 maja na szczepieniu to waga pokazywała 6kg) Tak się właśnie zastanawiałam czy nie dosypywać kaszki do wieczornego mleka, ale czy to coś da? czy przez to prześpi więcej?
 
reklama
Myślałam, że jak dosypie kaszki to pośpi dłużej;-)no ale niestety:-( u nas nie ma reguły czy zje 100 samego mleka czy 150 z kaszą i tak się budzi o tej samej porze i zje tyle samo mleka, nie wiem czemu- przecież kaszka jest bardziej syta i powinien dłużej pospać. Próbowałam dać mu samej gęstej kaszy łyżeczką przed snem ale efekt był taki sam- nie wiem dlaczego:zawstydzona/y: Spróbuj dosypać kaszki do mleka- może Madzia dłużej pośpi- ja na 150 ml mleka dosypuje 4 łyżeczki kaszki.
 
z tym spaniem po kaszce dłużej to taka ściema. bo to wszystko zależy od dziecka. są takie co prześpią, a mi np Mikołaj się w nocy po kaszce budził, a po mleku spał całą noc. kaszka niby bardziej syta, ale też może jednak za ciężka tak na noc dla niektórych dzieciaków. poza tym te kaszki to puste kalorie tak naprawdę - bo to sam cukier.
 
Jeszcze nie podałam, ale moje dziecko się przedstawiło na plus bo zazwyczaj budziła się o 2 a od kilku dni budzi się o 4. A i nauczyła się pić wodę z butli wiec mogę ją troszkę oszukać, bo przecież nie zawsze chodzi o mleko :-)
 
reklama
Do góry