reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych pociech!

poli usiądź wygodnie, rozluźnij się, przystaw tą muszlę do piersi, zanim dojdziesz do wprawy przytrzymuj drugą ręką, pociągnij kilka razy szybciej żeby się sutek zassał, później już wolniej i przytrzymuj 2-3 sek, na pewno do laktatora miałaś dołączoną instrukcję obsługi ;)
 
reklama
dziewczyny, ratujcie:-(
nie wiem co się stało ale nie mam pokarmu, jeszcze dzisiaj w nocy miałam go wystarczająco, od rana Laura jadła z cycka ale tylko kilka minut a potem zaczynała się wiercić i denerwować, kończyło się płaczem i tak cały dzień, w końcu wzięłam laktator i chciałam odciągać i dać z butli, poleciało tylko kilka kropel, nawet nie 10ml a potem krew:szok:nie mam pękniętej brodawki i nie wiem skąd ta krew. Laura teraz zasnęła i pewnie zaraz się obudzi i będzie chciała cyca, mam w razie czego mleko sztuczne i tym będę się ratować ale chciałabym wrócić do karmienia piersią.
Znacie jakieś sprawdzone sposoby na pobudzenie laktacji? wypiłam już bawarkę, jem dużo i dużo piję..tak myślę, że może to ze zmęczenia?
 
z tego co pamiętam to na sr mówili że się pojawi taki okres gdy nie będzie mleka bo piersi będą się na nowo przestrajały na nowe zapotrzebowanie dziecka. Wtedy należy przystawiać dziecko za każdym razem do piersi gdy tego chce i nie wolno go niczym dokarmiać, bo jak się to zrobi to dziecko będzie mniej ssało i piersi będą mniej pokarmu wytwarzały. Nie pamiętam ile ma to trwać ale chyba coś ok 2 dni.
 
z tego co pamiętam to na sr mówili że się pojawi taki okres gdy nie będzie mleka bo piersi będą się na nowo przestrajały na nowe zapotrzebowanie dziecka. Wtedy należy przystawiać dziecko za każdym razem do piersi gdy tego chce i nie wolno go niczym dokarmiać, bo jak się to zrobi to dziecko będzie mniej ssało i piersi będą mniej pokarmu wytwarzały. Nie pamiętam ile ma to trwać ale chyba coś ok 2 dni.
no wlasnie my to przerabiamy, Cortin wisi na cycku co godzine ponoc to normalne wlasnie byla polozna powiedzial ze cycki przerzucaja sie na propdukcje "innego" mleka ;-) minie, nie dawac MM nie pobudzac piersi laktatorem, dziecko samo je pobudzi :-)
 
hmmmm..Wy macie starsze dzieci niż mój berbeć...czy to możliwe abym przerabiała już tą fazę? i czy może mały mieć od tego wzdęcia i problemy ze zrobieniem kupy? w piątek mamy pediatrę więc zapytam, ale do tego czasu serce mi pęknie jak widzę te jego problemy.
 
nie podaję mm i nie odciągam laktatorem, mała je właśnie co godzinę, w nocy co 3 godziny, przy jedzeniu płacze i się denerwuje, niech już to się skończy bo mi serce pęknie, ona chyba się nie najada, za każdym razem ze zmęczenia zasypia:-(
 
A moja w szpitalu dokarmiać i mm bo mała z cycka się nie najadala i leciała na wadze :-( teraz już ładnie ciągnie cyca a ja cały czas ma wątpliwości czy to jej wystarczy, ale jak śpi po jedzonku ok 2 godz. to chyba nie jest źle.
A i w jednej piersi mam więcej mleka i co mam tylko z niej odciagnac laktatorem czy z obydwu?
 
Bardzo proszę o pomoc doświadczone mamy, bo jestem w kropce... Muszę odciągać mleko laktatorem i podawać małemu z butli. Bez sensu jest odciągać przed samym karmieniem, bo zanim ściągnę mleko to młody będzie już głodny. Zatem muszę ściągać na zapas... moje pytanie - jak podgrzewać to mleko? skąd wiadomo że już jest wystarczająco ciepłe? uzywacie podgrzewaczy?
 
Może ja mało doświadczona mama, ale My podgrzewany w kubku z gorącą wodą (podgrzewacz się u nas nie sprawdzil) i sprawdzamy na nadgarstku czy juz dobre.
 
reklama
Do góry