reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2005' rozpoczęty przez kika77, 1 Październik 2005.

1. kika77

kika77 Fanka BB :)

:) ;) :laugh: ;D ::) :-[

:

2. kika77

POPĘKANE BRODAWKI
    mały w szpitalu bardzo długo ssał piersi i popękały mi brodawki. pomogła maść BEPANTHEN, którą smarowałam brodawki po każdym karmieniu, i co najważniejsze nie trzeba jej zmywać przed karmieniem.
    jeżeli dziecko ma czkawkę, a nie pomaga przystawienie do piersi, położna powiedziała mi żebym na łyżeczce podała dziecku 2 kropeli soku z cytryny. dzidzi przechodzi czkawka, a przy tym robi śmieszne minki.

3. reklama
  4. Doxa

Doxa Fanka BB :)

Nie wiem czy mogę tu komentować, najwyżej usunę tę wypowiedź ;)

Kika - cytrynę noworodkowi??? Mi zabronili wszelkich cytrusów!! bo mogą uczulać.
    A czkawka to ponoć odruch fizjologiczny i nie trzeba się nią przejmować, sama przechodzi ... Jejku już nie wiem co robić!

5. Doxa

Mam pytanko, mamusie w jakiej pozycji trzymacie dziecko do odbicia po jedzieniu? I jak długo?

6. kika77

ja też do tej cytryny nie byłam przekonana, ale powiedziała mi to położna jak była na wizycie, i mówiła że 2 krople to nie dużo, a to wit c i jej nadmiar wydalany jest z moczem. ja osobiście jak Kuba ma czkawkę to przystawiam do piersi a jak nie przestanie to daję cytrynę i zaraz prechodzi, a żadnych uczuleń ani zmian nie zauważyłam.

7. kika77

co do trzymania dziecka po jedzeniu to kładę go pionowo na sobie , ale trzymam kilka minut, chociaż czasami się rozbudza, dlatego robię to w czasie karmienia i jak mu się odbije to dalej daję pierś a potem kładę na boczku. akurat Kubie nawet na boczku sie odbija

8. Doxa

Dzięki Kika za odpowiedzi :-*

Pytam o to odbijanie, bo Olivkowi coraz częściej się ulewa :( Mamusie czy ten problem też Was dotyczy? Nie wiem co robić, czasami jest tak, że trzymam go w pionie i nic, a jak tylko położę do łóżeczka to mu się troszkę uleje!

9. Damaris

Damaris Fanka BB :)

Doxa a spróbuj delikatnie trzymając w pionie Maleństwo poklepać po pupci lub pleckach. Mojej Małej pomagało.

10. reklama
  11. efunia

efunia Fanka BB :)

mamuśki, a nie dałoby się stworzyć kilku wątków? ja już czuję jakie tu będzie zamieszanie...
    proponuję odrębny wątek o karmieniu (na pewno będzie mnóstwo pytań i uwag ;D), watek o połogu i wasze porady (niedługo również nasze ;D) wątek o pielęgnacji noworodka już mamy i niechby tam zostały kapiele, pępuszki etc... co wy na to? wypowiedzcie sie proszę

12. Jolik

Jolik Nieźle zakręcona mama

Doxa- ja jeszcze stosuję inne metody tzn. trzymam Tymcia pionowo, a sama staję na palcach i opadam na pięty lub ręką zaciśniętą w pięść przesuwam po jego pleckach od dołu ku górze :-)

Efunia - moje zdanie znasz- jestem ZA !

Poleć forum