reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

reklama

POPĘKANE BRODAWKI
mały w szpitalu bardzo długo ssał piersi i popękały mi brodawki. pomogła maść BEPANTHEN, którą smarowałam brodawki po każdym karmieniu, i co najważniejsze nie trzeba jej zmywać przed karmieniem.
_________________________________________________
CZKAWKA U DZIECKA
jeżeli dziecko ma czkawkę, a nie pomaga przystawienie do piersi, położna powiedziała mi żebym na łyżeczce podała dziecku 2 kropeli soku z cytryny. dzidzi przechodzi czkawka, a przy tym robi śmieszne minki.
 
Nie wiem czy mogę tu komentować, najwyżej usunę tę wypowiedź ;)

Kika - cytrynę noworodkowi??? Mi zabronili wszelkich cytrusów!! bo mogą uczulać.
A czkawka to ponoć odruch fizjologiczny i nie trzeba się nią przejmować, sama przechodzi ... Jejku już nie wiem co robić!
 
ja też do tej cytryny nie byłam przekonana, ale powiedziała mi to położna jak była na wizycie, i mówiła że 2 krople to nie dużo, a to wit c i jej nadmiar wydalany jest z moczem. ja osobiście jak Kuba ma czkawkę to przystawiam do piersi a jak nie przestanie to daję cytrynę i zaraz prechodzi, a żadnych uczuleń ani zmian nie zauważyłam.
 
co do trzymania dziecka po jedzeniu to kładę go pionowo na sobie , ale trzymam kilka minut, chociaż czasami się rozbudza, dlatego robię to w czasie karmienia i jak mu się odbije to dalej daję pierś a potem kładę na boczku. akurat Kubie nawet na boczku sie odbija
 
Dzięki Kika za odpowiedzi :-*

Pytam o to odbijanie, bo Olivkowi coraz częściej się ulewa :( Mamusie czy ten problem też Was dotyczy? Nie wiem co robić, czasami jest tak, że trzymam go w pionie i nic, a jak tylko położę do łóżeczka to mu się troszkę uleje!
 
mamuśki, a nie dałoby się stworzyć kilku wątków? ja już czuję jakie tu będzie zamieszanie...
proponuję odrębny wątek o karmieniu (na pewno będzie mnóstwo pytań i uwag ;D), watek o połogu i wasze porady (niedługo również nasze ;D) wątek o pielęgnacji noworodka już mamy i niechby tam zostały kapiele, pępuszki etc... co wy na to? wypowiedzcie sie proszę
 
reklama
Doxa- ja jeszcze stosuję inne metody tzn. trzymam Tymcia pionowo, a sama staję na palcach i opadam na pięty lub ręką zaciśniętą w pięść przesuwam po jego pleckach od dołu ku górze :-)

Efunia - moje zdanie znasz- jestem ZA !
 
Do góry