reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

u nas ciemieniuszka wygląda jak delikatny żółty strupek. Z daleka nie widać.
Madzik to może u CIebie jest jednak trądzik, u nas trądzik był zawsze bardziej widoczny po uciskaniu tego miejsca, np jak mała spała na lewym policzku ti były tam widoczne czerwone krostki.

jak dla mnie to na buzi to trądzik ale w razie czego.. to była pierwsz diagnoza czyli trądzik. no nic nie żre dalej nabiału- może wiecej schudne:-p zostało jeszcze 1,5 tygodnia diety;-)
Aha to tak wygląda ciemieniuszka.. no to u nas jednak to nie to bo żadna skórka nie schodzi i stupeczków nie ma:sorry:
Trzymam za Was kciuki:tak:

Justyna no to dałaś małej jedzonko:-D nie ma to jak pić wodę z kwiatów:-D
Kitki widze że z tym samym się meczymy:baffled: nei wiem jak u Ciebie ale u mnie jak jest chłodniej to mniej te krostki widac:eek: jak poszlam z tym do pediatry i go rozebrałam to prawie nic nie bylo widac i jak na dziwolaga się na mnie spojrzała:laugh2::sorry: czego ja chce od tej skóry ..:sorry: ale ja jej uparcie tłumaczyłam że to czasem mniej a czasem wiecej widać, bo jak na głupka wyszłam.
Może ja tak panikuje?:rofl2:

aaa zapomniałam dodać, wczoraj Oliwier usnał mi o 21 i obudzil sie o..... 4!!!!,
4 noc pod rząd juz tak:-):-):-):-) A ja sie budziłam jak zegarek o 1, a on spi, o 2 a on spi, o 3 a on spi:tak:. No i od kilku dni w ciagu dnia usypia samodzielnie, a wieczorem 2 razy nim bujne w łóżeczku i też śpi:-D:-) jupiii:-):-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
:-D
Kitki widze że z tym samym się meczymy:baffled: nei wiem jak u Ciebie ale u mnie jak jest chłodniej to mniej te krostki widac:eek: jak poszlam z tym do pediatry i go rozebrałam to prawie nic nie bylo widac i jak na dziwolaga się na mnie spojrzała:laugh2::sorry: czego ja chce od tej skóry ..:sorry: ale ja jej uparcie tłumaczyłam że to czasem mniej a czasem wiecej widać, bo jak na głupka wyszłam.
Może ja tak panikuje?:rofl2:

u nas ostatnio brzuszek cały czas czerwony, nie przegrzałam jej bo jak byl upał we wtorek to była na spacerze tylko w body i w skarpetkach:-) Madzik swęki to Oliwierka bo Nadie chyba czasem tak:baffled:
Nie pamikujesz a jesli tak to ja razem z Tobą:-D
 
czemu moja Julita nikt sie tak nie zajmie,i nawet ze wzgledu na wczesniactwo tez nie moze miec bezplatnie szczepionek?:eek:A moze moja tez ma anemie,kto wie ale oczywiscie nikt skierowania nie da.

Sara, moja przyjaciółka urodziła wcześniaka i wg pediatry wcześniactwo jest wystarczającym powodem, by dziecko przebadali wszyscy możliwi specjaliści. Ona ma wizyty u okulisty, neurologa, rehab.....i już nawet nie wiem, gdzie jeszcze. Po prostu pediatra twierdzi, że MUSI malucha konsultować przez 1szy rok życia.
 
Sara, moja przyjaciółka urodziła wcześniaka i wg pediatry wcześniactwo jest wystarczającym powodem, by dziecko przebadali wszyscy możliwi specjaliści. Ona ma wizyty u okulisty, neurologa, rehab.....i już nawet nie wiem, gdzie jeszcze. Po prostu pediatra twierdzi, że MUSI malucha konsultować przez 1szy rok życia.
no własnie co lekarz to opinia:baffled: u nas tez jednak latamy i do okulisty tez bedziemy lecieć.

u nas ostatnio brzuszek cały czas czerwony, nie przegrzałam jej bo jak byl upał we wtorek to była na spacerze tylko w body i w skarpetkach:-) Madzik swęki to Oliwierka bo Nadie chyba czasem tak:baffled:
Nie pamikujesz a jesli tak to ja razem z Tobą:-D
A jak poznajesz że Nadie to swędzi?
Ja juz sama nie wiem czy to od proszku czy to od czego:eek:?
 
witajcie dziś Oli kończy 3 miesiące i idziemy o 14.00 na szczepienie już się denerwuję.
Oli zrobił dziś znów kupkę po 3 dniach tak jak ostatnio ale kupka była znów konsystencji musztardy nie była twarda więc to chyba nie są zatwardzenia :sorry:już sama głupieje nie wiem czemu nie robi kupki codziennie a przy robieniu kupy sie męczy.
Dziś zapytam u lekarki bo jak po bebiku ładnie przytyje a skóra się znacznie poprawiła to zostanę przy bebiku
nie będę już wody z mózgu mu robiła bo to jego już drugie mleko .
No chyba że będzie taka konieczność zmiany mleka to zmienię.
Trochę się właśnie tego boję bo bebiko zaczął pić około 600-700 ml rekord jego to 740 ml na dobę.Zobzczymy ile przytył przez 9 dni.Żeby tylko te kupki sie unormowały to by było super.
Ewelcia no to Szymkowi mleko zasmakowało
napewno teraz będzie dobrze.
Nic uciekam robić kluski narazisko
 
Mamusia kupkami sie raczej nie martw,moj Szymek robi od poczatku co 2 dni a teraz czasami co 3dni i kupy nie sa zbite tylko luzne!!!!
napisz pozniej ile przybral Oiwier.
Wszystkiego najlepszego dla Oliwierka z okazji ukonczenia trzech miesiecy:tak:
 
u nas ostatnio brzuszek cały czas czerwony, nie przegrzałam jej bo jak byl upał we wtorek to była na spacerze tylko w body i w skarpetkach:-) Madzik swęki to Oliwierka bo Nadie chyba czasem tak:baffled:
Nie pamikujesz a jesli tak to ja razem z Tobą:-D

Kitki, Madzik, carolin Tez mamy taką wysypkę :-(Dominikowi wyskoczyło jak miał 3 tygodnie (głównie na twarzy i główce) i schodziło przez miesiąc :crazy:. Objawy były identyczne po śnie i płaczu intensywne, po spacerku (czyli u lekarza :-p) prawie niewidoczne. Smarowaliśmy Emolium (łagodzi swędzenie, nawilża) i przemywaliśmy i znikło. Wróciło niestety tydzień temu ale powoli znowu znika... Próbowałam odstawiać nabiał, ale wyglada na to że to hormony jednak - czyli tradzik niemowlęcy (dlatego też najpierw pojawia się na twarzy)... Tym bardziej, że biorę tabletki dla karmiących, a wysypka pojawia się "okresowo" ;-) Dermatolog powiedziała że samo przejdzie. Duzo maluszków teraz to ma. Za pierwszym razem kosztowało, mnie dużo nerwów bo dbam o małego a on cały wysypany jakby go ktoś w pokrzywy wrzucił, a to była wina pediatry który podejrzewając alergie kontaktową przepisał b. tłusta maść apteczną która pogłębiała ten stan. Zminilismy proszek, wypraliśmy i wyprasowaliśmy wszystko od nowa i nic, coraz gorzej... Po odstawieniu tej aptecznej maści i częstym myciu samo zaczeło się cofać. Paskudztwo ale wygląda na to że nieszkodliwe i samo przejdzie z czasem (lub z karmieniem :sorry:)


Mam pytanie: Czym leczycie opryszczkę na ustach? Boje się strasznie, że zarażę małego. Oczywiście go nie całuję :-(
 
Ostatnia edycja:
Gosiu88 nie przejmuj się Twoja mała na pewno dobrze przybiera na wadze. Ja miałam podobnie, z tym, że mi to teściowa wmawiała, ma mam mało mleka, że sutki płaskie, że mleko mało kaloryczne i że ogółem się dziecko nie najada i że trzeba dokarmiać, i zaczęłam dokarmiać 1 butlę dziennie .... i co? i teraz ciężko jest przestać dokarmiac choć już teraz wiem, że z moim mlekiem i jego ilością wszystko oki i że Małej wystarcza tylko mój pokarm
jak już zaczniesz dokarmiać to nie przestaniesz .....
 
Firehead dokładnie u mnie ta wysypka takie ma objawy:baffled: nie wiem moze to efekt tego ze ja tez mam problem z hormonami cały czas jeszcze i chodze obsypana gorzej niż za czasów nastolatki:baffled::baffled: no własnie u mnie to tez mialo gorsze fazy ale i lepsze ze prawie już tego nie było.:sorry: Może od porodu mu jeszcze krażą te hormony?w sumie hormony tak szybko nie wychodzą z organizmu.
a jak raz to Oliwka posmarowałam to mieliśmy masakre:baffled:czerwone jak cholera:baffled: umyłam i zanikało.
Na wszelki wypadek jeszcze Jelpem go potraktuje, trzeba próbować co się da:-D

a co do opryszczki to ja bym ja jednak Zoviraxem delikatnie potraktowała, pewnie nie wolno za bardzo podczas karmienia ale chyba lepiej potraktować zoviraxem i sie pozbyc niż zarazić malucha. U mnie bynajmniej zovirax działał.

Dobra na poranek koniec siedzenia na necie bo już Oliwier sie obudził-ładnie mi pospał:-D duzo sobie was poczytałam i nadrobiłam :-D
 
reklama
Magdalenka próbuj za wszelka cene rpzestać dokarmiac:-)tez miałam ostatnio takie dylematy czy nei zapodac butli (w weekend był na butli bo na weselu balowałam), ale sie wstrzymałam i mleko znowu lepiej leci:tak:
próbuj próbuj.. Trzymamy kciuki!!
 
Do góry