reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o odstawianiu maluszkow od piersi.. i alternatywy :)

reklama
tereskaa! Moja znajoma miała podobny problem do Twojego- mały nie chciał pić z butelki. W końcu kupiła butelkę typu "balonik" Canpola- i pomogło- synek od razu "załapał" o co chodzi!
One mają szersze smoczki, kształtem podobne do kobiecych piersi i dziecku jest łatwiej oprzeć na nich ustka. Spróbuj- może Patrykowi też spodoba się picie z takiej butelki.
 
A moja mała tylko raz dostała odciągnięte mleczko z butelki i nic poza tym.
Jak pomyślę o końcu karmienia to mam gęsią skórkę.
Trzeba sie powoli zacząć przestawiać :(, niedługo pół roku...
 
Mokkate, ja źle się czuje psychicznie po odstawieniu Krystianka. Mleko swoje teraz ściągam i zamrażam, bo szkoda mi wylać, czekam jeszcze na wyniki szpiku, jak będą dobre, to może jeszcze jedno karmienie na dobę się uda, ale to zobaczymy, z drugiej strony, to nie wiem czy będzie się opłacało trzymać ścisłą dietę, żeby karmić raz dziennie.

Mokkate, naucz teraz Martynkę picia z butelki, bo możesz mieć problemy.
 
mokkate pisze:
A moja mała tylko raz dostała odciągnięte mleczko z butelki i nic poza tym.
Jak pomyślę o końcu karmienia to mam gęsią skórkę.
Trzeba sie powoli zacząć przestawiać :(, niedługo pół roku...
mokkate to tak sam jak u nas ....Patryk pil butelke przez pierwszy tydzien po porodzie bo mialam cc ....pozniej mu moze dwa razy dalam herbatke ...i teraz mamy problem bo nie wie co sie z ta butelka robi:):)...tymbardziej ze smoczka tez nigdy w buzi nie mial.....jak masz zamiar przejsc na butelke to zaczynaj jak najszybciej malutka przyzwyczajac ........mowie z wlasnego doswiadczenia......bo my juz probujemy bardzo dlugo....i nic z tego ....dalej cycus najlepszy.
 
Mam nadzieje, że nie będę musiała przejść na butelkę.
Ale jak skończy pół roku zacznę urozmaicać jej dietę.
Przyzwycziłam sie do myśli, że karmię ją tylko piersią.
A tak się bałam, że się nie uda. :)

Tereskaa- mślę, że Anik ma rację. Smoczek może byc przyczyną.
 
ANIK78 pisze:
Tereska, moim zdaniem winę ponoszą tutaj smoczki. Może powinnaś kupić smoczki Canpola?? One przypominają brodawkę matki i u nas się bardzo sprawdziły.
ANIK ja takie smoczki wlasnie uzywalam na samym poczatku po porodzie---tylko ze z dr.brown'a takie antykolkowe-- bo sie balam ze maly nie zacznie ssac piersi ....no i teraz z powrotem probowalam i nic ..wiec kupilam inne takie zwykle ...tez nic ...a teraz probujemy z takim smoczkiem -przejsciowka na kubek niekapek....na razie to sie wiecej bawi ta butelka niz ssie .....no ale t juz cos:):)
 
Powiedzcie mi, czy z kubka niekapka można podawać mleko (mieszankę) czy nie??? Bo już sama nie wiem.
 
reklama
pytia pisze:
Powiedzcie mi, czy z kubka niekapka można podawać mleko (mieszankę) czy nie??? Bo już sama nie wiem.
moim zdaniem mozna .....bo niby co stoi na przeszkodzie:) przeciez chodzi o to by nasze malenstwo wypilo to mleko prawda???.......a jakim sposobem i z czego...to juz chyba nie problem  byle odpowiadalo to mamie no i oczywiscie maluszkowi .....chociaz slyszalam rozne opinie na ten temat, nawet takie ze jakis tam x producent nie poleca podawania mleka w jego  kubeczkach...........z reszta nie wierze ze wszystkie mamy robia wszystko tak samo ...dokladnie i przepisowo.....jezeli nasz maluszek lubi pic z kubeczka ..no to niby  czemu mu zabraniac??:)....przeciez to nie to samo co jedzenie zupy widelcem..hihi ;D ;)
 
Do góry