reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji dziecka - kosmetyki. Porady

reklama
Dzięki dziewczyny. bo tak myślę, że jeśli na te ząbki tak go wzięło, to może tymi żelami coś mu się by poprawiło.bo szczerze mały na ząbki to tylko z raz czy dwa był trochę marudny, ale nigdy nie gorączkował.. :/
 
Dziewczyny używałyście kiedyś jakiś żeli/kremów na dziąsła, żeby ząbkowanie mniej boleśnie przechodziło?
co polecacie?

bo tak patrzę na te dziąsełka Adasia i chyba mu coś kupię..

Ja kroiłam grubszy plaster cytryny, wkładałam do lodówki i takim schłodzonym plastrem smarowałam dziąsełka nic innego Nam niepomagało a żele wszystkie wypróbowałam:-)
 
o ząbkowaniu sie jeszcze nie wypowiem.. chociaz moja niezle sie slini iwec i pewnie ja niedlugo w temacie bede:) z tego co jeszcze slyszalam to jest jakis teraz preparat Camili czy cos takiego ktory sie zakrapla niby do buzki i znieczula troche dziaselka ale nie wiem dokladnie co i jak...

jezeli chodzi o kosmetyki to narazie nie szlaeje... ze wzgledu na geste wlsoki malej od poczatku stosujemy szampony, na poczatku HIPP a teraz NIVEA, nadal stosujemy mydelko BAMBINO a balsam narazie EMOLUIM bo mala ma sucha skore i lekarka naraziek azala stosowac, co od JONSONa to nie wiem boje sie go uzywac bo kiedys uczulal i moi siostrzency go nie mogli urzywac wiec ... a i zapomnialam na oliwke BAMBINO Gabi miala uczulenie:(
 
o proszę, o takiej metodzie nie słyszałam :)
słuchajcie a macie jakiś kremik (zwłaszcza mamy atopików) na uczulenia? Sebie pękają koniuszki uszów i ma czerwony pępuszek, podobno to objaw azs (czy któraś wie co to testy z surowicy krwi?) a lekarz z kolei mówi że uczulenie na pokarm. no nie wiem, a tak czy tak chciałabym mu czymś posmarować, mam krem specjalny z emolientów, może to?
a w czym pierzecie ciuszki maluchów?
 
o proszę, o takiej metodzie nie słyszałam :)
słuchajcie a macie jakiś kremik (zwłaszcza mamy atopików) na uczulenia? Sebie pękają koniuszki uszów i ma czerwony pępuszek, podobno to objaw azs (czy któraś wie co to testy z surowicy krwi?) a lekarz z kolei mówi że uczulenie na pokarm. no nie wiem, a tak czy tak chciałabym mu czymś posmarować, mam krem specjalny z emolientów, może to?
a w czym pierzecie ciuszki maluchów?
Tygrynka ja mala jak miala uczulenie smarowalam ( z poelcenia pediatry) kremem Z ADERMY z owsem i to jest w;lasnie niby na azs krem jest tlusty i fajny ale drogi( 70 zl!!) a ja pralam do tej pory pralam w LOVELA a teraz w DZIDZIUSIU... ale chyba wroce do LOVELI
 
o proszę, o takiej metodzie nie słyszałam :)
słuchajcie a macie jakiś kremik (zwłaszcza mamy atopików) na uczulenia? Sebie pękają koniuszki uszów i ma czerwony pępuszek, podobno to objaw azs (czy któraś wie co to testy z surowicy krwi?) a lekarz z kolei mówi że uczulenie na pokarm. no nie wiem, a tak czy tak chciałabym mu czymś posmarować, mam krem specjalny z emolientów, może to?
a w czym pierzecie ciuszki maluchów?
Szczerze powiedziawszy pierwszy raz słysze o takim objawie AZS:sorry:no ale człowiek ponoć całe życie sie uczy. Jeśli ma alergie to poleciłabym zrobić na początek z krwi IgE całkowite - to jest to badanie co ostatnio Wam się chwaliłam ze Natusiowi wyszły wyniki poprawne czyli ma coś w granicach 4U/l. a Damianek ma ponad 11000U/l.
Do smarowania polecam na poczatek Cetaphil Md u Natusia dosyc wydajny, a piore w dzidziusiu bo na lovele są uczuleni i płucze dwa razy. nieużywam płynów do płukania
 
Szczerze powiedziawszy pierwszy raz słysze o takim objawie AZS:sorry:no ale człowiek ponoć całe życie sie uczy. Jeśli ma alergie to poleciłabym zrobić na początek z krwi IgE całkowite - to jest to badanie co ostatnio Wam się chwaliłam ze Natusiowi wyszły wyniki poprawne czyli ma coś w granicach 4U/l. a Damianek ma ponad 11000U/l.
Do smarowania polecam na poczatek Cetaphil Md u Natusia dosyc wydajny, a piore w dzidziusiu bo na lovele są uczuleni i płucze dwa razy. nieużywam płynów do płukania

lekarz mówił że to (pępek, bo pękające koniuszki uszu to podobno typowy objaw alergii) nietypowy objaw. o AZS mówiła pani dermatolog. a z jedzenia to teraz ciężko wytypować co mu mogłoby zaszkodzić skoro on je już wszystko :/ jedynie białka mniej, dzisiaj po jajecznicy miał całą brodę w czerwonych plamach :/ a ten cetaphil to bez recepty? ja też piorę w dzidziusiu (nawet nasze ciuchy i pościele bo zapasy proszku mam jak na wypadek wojny dzięki teściowej;)), też płuczę dwa razy i nie używam płynów. więc nie wiem o co cho :/ a już chciałam zejść na zwykłe proszki, bo te dzieciowe jednak nie do końca dopierają.. no nic, poczekam. ale właśnie słyszałam że ten vizir sensitive jest najlepszy...
 
reklama
Tygrynka alergia a uszka i pępek to tak ale AZS to pierwsze słysze. Stawiam na pokarmówke:tak:
a może odstaw mu białko na tydzień i zobaczysz co i jak
 
Do góry