reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

Ciamajdka

Edusia'2010
Dołączył(a)
26 Grudzień 2009
Postów
1 674
Powolutku przybywa nam maluszków, więc powstaje temat, w którym będziemy mogły opisywać nasze doświadczenia pielęgnacyjne oraz dzielić się opiniami i wzajemnie sobie doradzać w tej kwestii...


 
reklama
Ja bym tylko rozszerzyła temat na "...pielegnacji i zdrowiu maluszków",bo szybko o pielęgnacji bedziemy wiedzieć wszystko,a wątek o zdrowiu sie przyda na dłużej....
 
Jak dla mnie super temat. Do porodu jeszcze około miesiąc a ja już się zastanawiam jak będzie wyglądać pierwsza kąpiel i czy aby na pewno sobie poradzimy. Będę śledzić wątek i czekam na pierwsze posty od świeżych mamusiek!
 
To ja już coś mogę:) Kosmetyków używamy ziajki, jest ok (płyn do kąpieli natłuszczający, maść pośladkowa). Z pieluszek pampers (normalny), na premium care młody się pięknie uczulił, z czym jeszcze walczymy (wietrzenie i sudocrem). Próbowaliśmy też belli happy, ale są za sztywne i źle wycięte jak dla nas. Paznokietki mamy obciąć dopiero po miesiącu. Pępuszek dziś odpadł:) - był traktowany spirytusem, a dostaliśmy wyjątkowo długi i jeszcze z zaciskiem, co przeklinała położna, która nas odwiedziła. Synusia kąpie tatuś, ja jestem tylko do pomocy:) Oczka i nosek traktujemy 2 razy dziennie solą fizjologiczną, niestety gruszka do noska też jest w użyciu, bo ta pogoda nie pozwala małemu na kichanie wystarczające do porządnego oczyszczenia. Nie wiem co jeszcze, jak coś sobie przypomnę to napiszę:)
 
Wuzelku, my również kupiliśmy serię Ziajki od 1 dnia życia. Koleżanka była bardzo zadowolona, widzę, że chyba dobrze wybraliśmy :)
 
czasami trzeba postawic na produkt polski a przeciez mamy dobre firmy tak wiec ziajka tez wydaje mi sie oki, ale ja narazie mam probki co dostalamm ze szkoly rodzenia tak wiec nie kupuje zobacze jak malenstwo to przyjmie- a temat super jestem za
 
Zapomniałam napisać, że z tej ziajki mamy też krem pielęgnacyjny, smarowałam nim troszkę buzię młodego dziś przed werandowaniem, dam znać, gdyby coś było nie tak, ale chyba też jest ok. Ładnie nawilża, choć po tym płynie do kąpieli już nie trzeba dodatkowo niczym smarować ciałka:)
 
To ja chyba zakupię ziajkę do kąpieli - bo nie mam nic do kąpania. Do smarowania ciałka mam olejek midałowy + olejek z nagietka, co już kiedyś pisałam (stawiam na naturę).
 
reklama
Krem pielęgnacyjny też ok:) Krzynko ten płyn kosztuje ok. 10 zł (200 ml), napisali, że nie zawiera mydła, barwników i konserwantów, a subst. aktywne to wit. e i łagodne substancje natłuszczające.
 
Do góry