reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

aneczka852 ale wg Ciebie na czym polega to zmniejszenie ilości siuśków? Być może dziecko za mało pije. Poza tym pomiędzy jednym karmieniem a drugim pielucha powinna być zmoczona, jeśli jest prawidłowa podaz płynów. Napój dziecko dobrze i zobaczysz. Jeśli pije dużo a nie siusia to śmigaj do lekarza.
 
reklama
No mam takie wrażenie że mniej sika, wczoraj po kąpieli jak mu założyłam pampersa to rano się obudził z suchym tak nigdy nie było, w ciągu dnia też mniej moczył pieluszki a nie daje mu płynów tylko karmię piersią jeszcze i tylko to.
 
aneczko to przepój go, daj mu herbatki lub wody ile tylko wypije i wtedy zobacz. Jak po wypiciu duzej ilosci płynu nic sie nie zmieni to trxeba isc do lekarza. A nie spuchł? Nie marudzi?
 
magda.wu ja używam wielorazówek, podobnych do tych co pokazywali w TVN ;) oprócz mnie chyba jeszcze nektarynka. jakby co to pytaj śmiało ;) kieszonki z polarkiem w środku i pieluszki formowane z mikrofibry. zero odparzeń mimo tego, że polar czy mikro nie są naturalną tkaniną. ważne że przepuszczają powietrze a pupa oddycha. pranie wcale nie jest straszne. jak pojawi się kupka wystarczy lekko spłukać (z polarka i mikrofibry bardzo ładnie schodzi). jak będzie konkretniejszy ładunek to dołożymy papierki jednorazowe. mokrą pieluchę odciskam i takie wilgotne wkładam do zamykanego wiaderka z kilkoma kroplami olejku lawendowego. pranie robię wieczorem. pieluchy wrzucam razem z ciuszkami małego. dodaję łyżkę proszku odkażającego, 60 stopni, potem na suszarkę i rano wszystko gotowe do użycia ;) naprawdę niewiele z nimi roboty.
poszukaj na allegro kieszonek w granicach 30 zł albo jakiegoś otulacza i formowanek. Ja czasami nawet zakładam tetrówkę w otulacz. Mam takie fajne, grube i wytrzymują porządnego sika bez problemu. Uwierzcie, że nie taki diabeł straszny, tym bardziej że piorę tak samo w 60 stopniach z odkażaczem i nie prasuję żeby nie traciły chłonności. Raz na kilka tygodni warto tetrówki, formowanki i wkłady wygotować z odrobiną soku z cytryny. Sprawdź kilka systemów ;) a potem zdecyduj który najbardziej tobie odpowiada. My jak widzisz mamy mieszankę ;)
nie przeszłam w 100% na wielorazówki. na razie na noc mały ma jednorazówki i jak babcia małżona się nim opiekuje to też. raz zostawiłam wieloraówkę, ale źle pozapinała napy i generalnie kupa latała w nogawkach :p dla babci łatwiejsza w obsłudze jest jednorazówka ;)

wielkie dzięki!
czyli tak - otulacz to tak jakby przytrzymywacz, a wkład bierze na siebie najbrudniejszą robotę, tak? czyli na start, na spróbowanie powinnam kupić jeden otulacz i parę wkładów? a co to są pieluszki formowane? i ile kosztuje odkażacz? a moze mogłabyś mi polecić jakiegoś konkretnego sprzedawcę na all? z góry dziękuję za info :tak:
 
a mi smutno, bo Olivkowi razem z ciemieniucha wlosy wychodza :( wiem, ze to moze glupie, bo przeciez odrosna, ale tak jakos mi smutno, bo tak duzo i takie czarne mial. przepraszam, ze wcinam sie tu z takim banalem... :(
 
riba - spokojnie, włoski odrosną i mały Oli będzie miał jeszcze mega czuprynkę ;) Mój maluszek jest blondaskiem, mimo, że ma sporo włosków to z daleka wygląda na łysolka :p

aneczka - zrób tak jak pisze weroneczka. Jak dostanie dużo do picia to powinien wysikać. Ale jest jeszcze jeden powód...może mały jest przegrzewany ? Może za grubo go ubierasz albo masz za ciepło w domku ? Jeżeli tak to nie będzie siusiać tylko wszystko wypoci ;) W każdym razie dobrze zgłosić się do lekarza jeżeli ten myk z przepiciem nie zadziała. Trzymam kciuki za siuskanie ;)

magda - otulacz to "nowa wersja" stosowanej kiedyś ceratki. Nie przepuszcza wilgoci (no chyba, że pielucha jest meeega zasikana to w końcu nawet najlepszy otulacz skapituluje ;) ) a równocześnie oddycha. Może być z meteriału o nazwie PUL, wiem, że niektóe mamy stosują polarkowe albo wełniane, z tym, że te szybciej przeciekają. Do otulacza wkładasz albo złożoną tetrę, albo pieluszki formowane, albo nawet wkłady chłonne ;) Formowana pieluszka to taka materiałowa, z bawełny, bambusa, mikrofibry, włókien konopnych itp materiałów, która jest ma kształt zbliżony do pampersa ;) część ma nawet rzepy albo napki do zapinania. Tak jak wcześniej napisałam, na formowanke zakłada się otulacz, żeby nie przeciekała ;) odkażacz to koszt ok. 20 - 25 zł. Odkażacz kupowałam w sklepie internetowym kraina pieluszek. Od jakiegoś czasu są też na allegro.
 
riba kochana wypadanie włosów to nie banał. Mój dostał lekką ciemieniuche i w 2 dni z czarnych włosków zrobiła sie wielka łysina na środku główy, a po bokach zostały długie włosy. Wyglądał ja stary dziadek albi św. Franciszek. Płakałam jak bóbr, ale teraz już piekny ciemny jezyk odrasta, takie fajne równiutkie włoski. Będzie ok i u Was ;)))
 
reklama
Do góry