reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

Panienko - za uszami sucha skóra to po prostu CIEMIENIUCHA!!! pojawia się ona również między brwiami - nie tylko na główce:)
Mój Olek to miał - dwa razy posmarowałam ALANTAN PLUS znikło i się już nie pojawiło:p
z głowy ciemieniuchę zwalczyłam oliwką, parafinom i myciem włosków w oilatum soft :-) Myślałam prędzej że za uszami to jakaś alergia? Ale już się wszystko ładnie wygoiło :-) A pomógł tak mi się wydaje krem Emolium :-) Teraz nim całą buźkę smaruje i też jest ładniutka :-)
Niestety chyba między brwiami zaczyna się nam pojawiać...:eek::szok:
 
reklama
No to i nas chyba czeka wizyta u okulisty, bo malemu ciagle ropi sie prae oczko. Co dzien przemywa sola fizjologiczna, wkraplam Biodacyne, uciskam kanalik, by go pobudzic, ale patrze, ze to nic nie daje, bo rano pelno "fluczkow" wokol oczka i oczko zaklejone. Jutro dzwonie do przychodni, by sie umowic na szczepienie to przy okazji wizyty zapytam sie o te oczko.

Dziewczyny, a ten szampon musteli to on w pompce jest i zawiera kwas salicylowy, tak?
 
hmmm, co do kwasu to wiem, ze nie powinno sie go podawac malym dzieciom, bo powoduje stluszczenie watroby, takze trzeba bedzie uwazac np na tabletki od bolu gardla, gdy bedzie sie podawac je starszym dzieciom. Ale nie wiem jak to sie ma do stosowania na skorze...
 
mama mi kupowala ten szampon i sprzedawczyni powidziela ze to specjalny dla niemowlakow wlasnie na ciemieniuche, wiec chyba jestoki - mam nadzieje. u nas widze porawe.
 
też od wczoraj używamy szamponu w piance plus krem musteli na ciemieniuche stelaker. dzisiaj drugi raz miała aplikowane i ciemieniuchy prawie nie ma, bardzo polecam, a szampon jest o 1 dnia życia , nie sądzę żeby zawierał kwas salicylowy, mam przed soba pudełko od kremu nie ma kwasów, później sprawdze szampon.
Byłam przeciwna musteli ze względu na parabeny w większości kosmetyków, ale jednak faktycznie są dobre, teraz chce kupić cold cream na zimowe spacery, podobno jeden z niewielu zapobiega czerwonym policzkom
 
ale kwas salicylowy na główke-ciemieniuche jest naprawde dobry i jak sie ma do watroby? nie łyka go dziecko
a cold crem w klinice dermatologii pani doktor dermatolog dzieciecy nam go polecała
 
kupilam wczoraj pieluchy babybrims i powiem wam ze sa ok. tylko taksie zastanawiam ze chyba bardziej aie oplaca kupic pampers bo tych babybrims jest 46 za 29 zl. a pampersow 82 za ok 40 zl. takze ja chyba zastane przy pampesach.
 
reklama
Witam jestem nowa na forum ale mam pytanko nasze maleństwo ma 2 miesiace i 2 tygodnie i mam wrażenie że od wczoraj oddaje mniej moczu ale żadnych innych objawów nie ma czy powinnam się martwić ?? Co myślicie o tym.
 
Do góry