reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji maluszka

hmmm....ja caly czas smaruje pupcie Bartusiowi bepanthenem i jest super nigdy nic nie mial....i jest super na potowki jak mu wyszly na buzi to posmarowlam i po 2 dniach zniknely a takto byly chyba z dwa tygodnie...dopiero lekarz tak mi poradzil i do tej pory mu po kapieli smaruje buzie ta mascia.....a to moze zaszkodzic??
 
reklama
bepanthen ma mnóstwo parabenów które też są szkodliwe, ja używam maść pośladkową i jest super.
ja od samego początku przy każdym przewijaniu używałam maści pośladkowej robionej w szpitalu i mówili, że zawiera witaminy. Nikt o żadnych szkodliwych składnikach :( Bepanthenu tez od początku, ale właśnie na wysypki. Joasienka, o jakich szkodliwych substancjach pisałaś? Co to sa parabeny???

mam pytanie: czym smarować maluszka (Oliwka ma 4 miesiące) gdy wychodzimy na duże słońce. możne macie jakiś sprawdzony krem?
Ja smaruję Nivea z filtrami mineralnymi z faktorem 30, bo taki udało nam się znaleźć... ale konsystencję ma ciężkąi mam wrażenie, że wysusza, więc najpierw smaruję kremem Oilatum a dopiero potem Nivea
 
dziewczyny tak na dobrą sprawę co teraz nie zawiera jakiś środków szkodliwych??
w każdym kremie, balsamie, olejku czy emulsji są jakieś konserwanty... tym bardziej jeśli zawierają jakieś składniki naturalne to trzeba je czymś "zakonserwować" by się taki krem nie zepsuł dwa dni po otwarciu....
 
Jakich używacie kremów przeciwsłonecznych dla dzieci? ja miałam nivea ale kiepsko się wchłania. Muszę teraz zakupić jakiś nowy i zastanawiam się właśnie jaki....
 
monia-t-parabeny to substancje konserwujące, tak jak ktoś napisał one są prawie wszędzie, ale jak byś poczytała składy to są też kosmetyki bez parabenów, np seria Babydream z Rossmanna, ferulka-właśnie z tej serii krem z faktorem 50 używam dla Ali i jest super, nie zostawia białych śladów i dobrze się smaruje
 
reklama
a my uzywamy na slonce pianki z La Roche z faktorem 50 i jest swietna. Szymek pomimo ze spedzamy czas na sloncu ma kolor skory "white sensation" :-D
 
Do góry