reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji maluszka

A mi pierwszy raz pazurki u synka obcinała położna na wizycie patronażowej 6 dni po porodzie. I jest ok. Myślę, że nie ma się czym przejmować. Jak zrobicie to delikatnie, to nic się nie powinno stać.
 
reklama
Marian też ma na buzi krostki - ale lekarz powiedział że same zejdą, nie kazał niczego unikać i dzięki Bogu bo bez nabiału to ja bym już nie wiem co jadła :(
Dzisiaj zrobiłam sobie fantastyczną tartę z warzywami. Oczywiście potwory nie jadły. Musiałabym każdemu gotować z osobna :no:
łapek też nie używaliśmy - jak się panna masakruje po twarzy to jej sprawa. Zresztą to by jej przeszkadzało w ładowaniu kciuka do buzi a reszty palców do oka - a ona tak lubi.
Powiem wam jeszcze że przetestowałam już za pomocą mojego podręcznego testera trzy rodzaje chusteczek i najlepsze wyszło na to są z biedronki. Te lidlowskie są za mokre i za twarde, pampersy za suche i za drogie - będziemy więc kupować Dady. jak się skończą pampersy wypróbujemy też biedronkowe pieluchy.
 
Ja jak założyłam małemu te pieluchy z biedronki to miał całą noge osraną. Co prawda troche za duze były ale rossmanowskie tez są tej samej wielkości i wszystko zostaje w pieluszce i zadnych odpażeń. Bardzo polecam. Jak juz chyba przy nich zostane. Mam jeszcze do sprubowania paczke huugiesów ale są sporo droższe i wogole jakies takie twarde mi sie wydają. A chusteczki sprawdzałam pampers sensitive i te z rosmana. Pampersa dla mnie bardzo dobre i na allegro po 5zł za paczke kupuje a z rossmana za suche.
 
Co do pazurków to ja tez obcielam zaraz jak tylko wrocilismy do domku...czyli w 5 dobie,tez nie wiedzialam ze nie wolno...lapki niedrapki wszystkie byly za duze i ciagle spadal z raczek a buzka cala podrapana wiec po pierwszej kapieli zrobilam synusiowi manicurie:)

A pieluch i chusteczek uzywam pampersa...i wsyztsko jest ok. Chusteczki tez kupuje po 5 zl na allegro:)
 
...moja mała też ma krostki na buźce :sorry2: okropnie to wygląda, mam wrażenie że jak je i dotyka cyc i mleko to robią się bardziej czerwone :-( byłam u pediatry i powiedziała że nie są alergiczne i że nic nie mam z nimi robić bo u takich maluchów to co chwilę coś na buźce będzie się pojawiało :-( potem dla pewności wezwaliśmy lekarza do domku i potwierdził, że nie są to krotki alergiczne i że najprawdopodobniej to jest efekt wyrzucania przez małą hormonów, które otrzymała przy porodzie i że dzieje się tak właśnie ok4-6tż a później może się też przytrafić ok 6m-ca życia :baffled: ja kąpię małą w oliatum i buźkę też smaruję oliatm soft, a przemywam normalnie wodą z wanienki podczas kąpieli czyli też z oliatum :blink: najwięcej tych krostek jest w okolicy ust i na początku myślałam że to od mokrego :-(
 
U nas pazurki obcina tatuś, ja jakoś nie umiem :-p
Pieluszek używamy Gaga, a chusteczek pampers sensitive - w Tesco często są 6 paczek za 25zł. Muszę spróbować pampersów z Rossmanna, tyle z Was je zachwala ;-)
 
u nas z wysypka juz troszke lepiej - czasem sie cos nowego pojawi ale juz tak sporadycznie - nie jest juz taka czerwona jak byla,
poki co uzywam sensitive pampersy sa superowe wczesniej mialam zwykle pampersy te w tych niebieskich workach byly lipne bo mala plywala w tej zadkiej kupce a wczoraj przyszly dwa kartony pieluch z usa
ojku dzidzia mnie wola
 
W kauflandzie są na promocji chusteczki nawilżające pampers 4 opakowania za 20 zł. Ja już mam zapas na dobre dwa tygodnie :-) I używam huggies bo jakoś się dobrze trzymają. Ale mam też z rosmana i też nie są złe. Moja mała na szczęście może nosić wszystko.
 
pampersów z rosmana próbowałam dla starszego synka i się zraziłam, bo strasznie twarde i odparzały go, możete małe są lepsze...
 
reklama
My na poczatku uzywalismy pampersow i chusteczek Pampers- zadowolona bylam. Dostalismy duza pake pampersow Gaga i teraz ich uzywamy- tez jestem bardzo zadowolona i kupowalabym je ale nawet nie wiem gdzie sa- w Tesco? Chyba jak sie skoncza kupie Dada z Biedronki bo kupowalam takie dla starszej corci, chusteczki tez.

Pazurki obcielam po 2 tygodniach ale to dlatego ze jakos sie balam wczesniej ;-)

Krostki na buzce tez ma mala- sa dni ze buzia sliczna bez krostki jest a sa dni ze sie pojawiaja i po karmieniu robi sie taka czerwona skorka wokol nich- tak jak pisze Batonik... Slyszalam wlasnie ze to hormony.
 
Do góry