reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji maluszka

reklama
Dzieczyny, nie wiecie co trzeba robić z tą ropką po szczepieniu na gruźlicę? Małemu najpierw zaczerwieniła się w tym miejscu skórka, potem zaczęła sie jakby łuszczyć, podeszła ropka, zrobi się strup, który rozpulchnił się wczoraj podczas kąpieli i odpadł. Rankę z cześcią ropki przemyłam gazikiem ze spirytusem (tym których używałam do pępowinki). Tylko nie wiem czy tak wolno. Położna kazała na to uważać, ale nie powiedziała co z tym robć...
 
ja uzywam pieluszki z biedronki i są super dla nas :) mała robi kupy niemal pod same lopatki ale zostają w pieluszce pare razy uciekło nogawką ale to pielucha za luzno byla zapieta bo sie rzucała w przebieraniu :) mam do wypróbowania chusteczki tez dada i zobaczymy. narazie hugiss pure były idealnie mokre, rosman za suche mam jeszcze jakies z kauflandu to az ciekły
 
Ulkan tylko osuszyc niczym nie wolno smarowac taka ropka moze byc o znaczy ze szczepionka sie przyjmuje...
A co do czyszczenia nosa- zeby byl lepszy efekt wacik zwin namocz sola fizjologiczna albo woda morska, moze byc tez przegotowana woda i "wkrecaj" do noska daleko az dziecko bedzie sie krecic a potem kichnie bo je pogilgoczesz w nosku ;] taka metode przy corci pokazala mi polozna i dziala gile zawsze wychodza :)
Ariska- my tez lecimy na dadzie i na chusteczkach dada;]
 
nie ma potrzeby czyscic w srodku bo ucho sie samo oczyszcza. A nosek to wlasnie psikam disnemar a potem frida i jazda heh ;) a muszcze czesciej dawac malej ta wode morska bo tu w szpitalu grzeja i mala ciagle ma sucho w nosku bo az pochrapuje i spi z otwarta buzia
 
Ariska - masz disnemar w aerozolu? I jak mała na to reaguje? Ja mam mariner w ampułkach i w aerozolu, ale boję się psikać Wojtkowi do nosa, bo ja kiedyś stosowałam taki wynalazek na sobie i nie było to przyjemne. Próbowaliśmy raz na malym, ale po jednym rozpyleniu zrobił oczy jak 5 złotych, więc się wystraszyłam.
 
dziewczyny a co z pielegnacja pepuszka?
stosowalyscie cos .
ja narazie nie stosuje nic i zastanawiam sie czy tak zostawic czy czyms robic.
 
reklama
ja pępek traktowałam spirytusem - do kieliszka 2 łyżki spirytusu, 1wody - maczałam gazik i przykładałam do pępka albo nawet ściskałam ten gazik żeby kropelki poleciały - kikut odpadł 9dnia
 
Do góry