reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji naszych maluszków!

dziewczyny a mam pytanie! a właściwie dwa....Bo nie wiem czy dobrze robie...:zawstydzona/y::sorry:

Czy zawsze podajecie dziecku przy karmieniu oby dwie piersi? Tzn. wiadomo jak jedną opróżni to trzeba drugą. Ale mój malec zje z jednej i później rzadko domaga się drugiej...
No i jeszcze pytanie odnośnie przewijania dupci- przewijacie przed karmieniem czy tylko już po? Bo mój jak się obudzi to ma bombę w majtach a jakby dorobił do tego coś jeszcze podczas karmienia to nie wiem co by to było;-) Poradźcie proszę :zawstydzona/y:
 
reklama
ja zawsze na jedno karmienie daję jedną pierś, uczyli mnie tak na sr i od początku tak robię i dzięki temu w jednej piersi jest tyle mleka aby zaspokoiło głód młodego :)
jeśli chodzi o przebieranie to robię to albo po albo przed karmieniem lub między karmieniami, różnie, generalnie staram się zmieniać pieluszkę co 3-4 godziny :)
 
ja jak kasiadz, roznie: przed, po, w trakcie. jak wiem ze nie ma maega kupska to chwile pokarmię- bo zaraz na początku zwykle wali w pieluche. Ale jak widze ze gacie pelne to na początku zmieniam. Ostatnio podczas jednego przewijania poszły 4 pieluszki- co przewinęłam to srutnął :-D
 
Martuszka u nas też Wiktorek robi na raty :D A najgorsze jest to że jak się już naje, zaśnie i nagle słyszę że bomba atomowa poszła i znowu przewijanie, on się rozbudzi i zabawa w usypianie zaczyna się na nowo
 
Martuszka u nas też Wiktorek robi na raty :D A najgorsze jest to że jak się już naje, zaśnie i nagle słyszę że bomba atomowa poszła i znowu przewijanie, on się rozbudzi i zabawa w usypianie zaczyna się na nowo
skoro go trzeba usypiać to ja bym od razu pieluszki nie zmieniała tylko poczekała aż się obudzi a potem dupcie wodą umya i zapudrowała. Teraz te kupy wodniste są i większość wsiaka w pieluszke no i nie tak toksyczne:)
Ja tak często robię nawet nieświadomie bo jak zdejmuje pieluchę to się okazuje ze tam przyschnięta kupa :)
 
jak karmiłam Mikołaja caly czas to podawałam jedną pierś na karmienie.
przewijam z reguł po karmieniu bo w trakcie coś narobi :D ale też w międzyczasie między karmieniami jak nie śpi to zmieniamy pieluchy także
 
U nas sporadycznie Jasiek najada się z jednej piersi, więc podaje dwie, ale z tej drugiej krócej je i od niej zaczynam kolejne karmienie. Co do przewijania pieluszkę zmieniam przed karmieniem (u nas kupa raz na 4 dni), jak ma dłuższy czas aktywności to pomiędzy karmieniami też. Teraz jak ma odparzenie staram się jak najczęściej go przewijać.
 
Kobitki- a czym smarujecie buzie tak przy codziennej toalecie bobasa? Mój ma strasznie suchą skórkę po kuracji z nadmanganianem potasu...wystarczy jak zacznę smarować mu buźkę balsamem Oilan?
I co proponujecie do smarowania buzi na spacerek?
 
reklama
Do góry