reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o pogryzionych piersiach,brodawkach i malych sutkach :(

reklama
Czesto tez piersi masuje,bo w niektorych miejscach sa twarde,ale to niewiele daje bo to miejsce nie miekknie i niewiem czy robie cos zle:confused:
 
10 ml? Dziewczyno...jak nie będziesz ściągać pokarmu to będziesz cierpieć jeszcze bardziej...ja przy zastoju dostałam 40 stopni gorączki i leżałam jak kłoda...moja bratowa wylądowała na chirurgi,bo musieli przecinać guza powstałego na skutek zastoju mleka i zamiast mleka musieli już ściągać ropę...
 
mi kazała połozna pod prysznicem w ciepłej wodzie masowac piersi jak sie zrobi zastój....ale ja nie rozumiem o co ci chodzi konkretnie????o to żeby utrzymać laktacje produkując przez okres choroby piersi że tak to ujmę:))małą ilość mleka czy o to by w ogole nie produkowały????jezlei to drugie to czemu nie pojdziesz do lekarza i nie poprosisz o tabletkę???ja gdy skończylam karmić piersią poszłam do lekarza i przepisal i tabletki 2 malutkie na zatrzymanie produkcji mleka.i nie było problemu z tym
 
na pogryzione pokrwawione itd brodawki w szpitalu otrzymałam (6zł sztuka) wkładki hydrozelowe do staniczka. Cudownie chłodziły i goiły rany. Trezba wkładać na czystą pierś zaraz po karmieniu. zdejmować na karmienie. Dzieki nim moje brodawki odzyły ciagu dwóch dni nie było sladu. Jak wróciłam do domu ze strachu ze podryzie mnie ponownie szukałam w interencie takich wkładek.. na marne.. nie znalazłam ale nie były juz potrzebne. Sa wielokrotnego uzytku dopoki przenosza ulge i chłodzą, trzeba odpowiednio przechowywać! :)polecam dziewczyny
 
Ja stosuje Maltan, dostałam próbkę gdy byłam jeszcze w pierwszej ciąży i nadal jestem mu wierna, doskonale goił rany i nie trzeba go było zmywać przed karmieniem, w czasie drugiej ciąży palnuje zahartować moje sutki jeszcze przed porodem, to uelastyczni skórę!
 
Oprócz smarowania maścią (ja używałam lanoliny) polecamwkładki laktacyjne Canpol z aloesem. Aloes przyśpiesza gojenie idziała przeciw zapalnie. Wiec mogą się okazać bardzo pomocne. Sązrobione z bardzo mięciutkiego materiału, który się nieprzyklejał do ranek i ich nie podrażniał. A że dobrzechłoną i nie odznaczają się pod bielizną to używałam ich przezcały okres laktacji:)
 
reklama
Mi jeszcze w szpital Pani od laktacji na popękane brodawki poleciła by je po karmieniu moczyć we własnym mleku z piersi. Najlepiej wycisnąć troszkę do zakrętki. Szerze wam powiem pomogło :)
 
Do góry