reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o pogryzionych piersiach,brodawkach i malych sutkach :(

ja tez polecam nakladki aventu moja mala tak sie do nich przyzwyczaila ze mimo iz ma 4 miesiace ciagle musze ich uzywac...
 
reklama
Dla mnie na popękane brodawki rewelacyjny był krem Aventu, tylko niestety koszmarnie drogi, ponad 50 zł:szok: . Ja miałam tylko próbkę, ale naprawdę był suuuuuuper, Bephanten sie przy nim chowa!
 
A ja nigdy nie stosowałam żadnych kremów. Wyciskałam trochę mleka i smarowałam nim brodawki i tak co kilka minut - zeby brodawki nie były suche. Zawsze pomagało :tak:
 
Cześć dziewczyny. Mam poważny problem z pleśniawkami. Mój synek ma 7 tygodni, a od 4 tygodni leczę jego pleśniawki i moje piersi, na ktore przeniosła się infekcja. Synka muszę dokarmiać butelką, gdyż mojego mleka mu nie wystarcza. problem zaczął się od samego początku: po cesarce karmiłam Kacpra po 30 godzinach. On miał problem z krwią(konflikt serologiczny, niska hemoglobina +żółtaczka), więc 2 dni był w inkubatorze i dostawał mleko modyfikowane. Jak już po tygodniu wróciliśmy do domu, Kacper cały czas spędzał przy piersi i ciągle płakał, był niedojedzony. Mi popękaly brodawki.Zaczęłam dokarmiać go butelką-przestał płakać. Później dostałam antybiotyk,aby zapobiec infekcji po cięciu cesarskim. Od tego Kacper dostal pleśniawek, a potem infekcja przeniosła się na moje piersi. Leczymy sie- mały dostaje krople(nystan) ja krem- myconazole. Choć z wielkim bólem, karmię małego 3-6 razy dziennie, a w międzyczasie dokarmiam też butelką, bo mu nie wystarcza.
piersi mnie rwą okropnie, bolą podczas karmienia i pomiędzy karmieniami.Nawet w nocy się budzę z bolu. Czy to kiedyś minie, co mam robić i czy mam szansę na zwiększenie laktacji i odstawienie butelki??? Proszę pomożcie!!!
 
Oj, wpółczuję... z pleśniawkami nie miałam doświadczenia, ale jeśli karmisz piersią regularnie, pijesz sporo, to laktacja powinna się stopniowo wzmagać i może uda się odejść od butli lub ją zredukować. Tylko niestety trzeba te biedne cycki do produkcji pobudzać - czyli często przystawiać dziecko.
Na gojenie się piersi dobry jest krem Bepanthen (można przy nim karmić), przy pleśniawkach także Solcoseryl Gel (ale nie wiem, czy można przy nim karmić).
Powodzenia, to na pewno w końcu minie i będzie dobrze!
 
:no:OKRUTNE PLESNIAWKI
witam jestem mlodom mamom takze duzo moze niewiem ale na temat plesniaweke moja babcia doradzila :-)sprawdzone pszes sztaryh pedjatrow !!!!!!!!
_nalozyc na godzinke maluszkowi tetrowom pieluche lup husteczke bawelnianom do pampersa!!!!
_nastempni mokrom nalozyc na opuszek palca lub na szmoczka!!!!!!!!!!!!
_no i niestaty pszecierac maluszkowi podniebjenie ,dzionszelka ,wargi no i uszteczka!!!!!!!!!!!!
Wjem ze to niezbyt mile ale jak wiemy mocz luczki zawiera niewiem dokladnie nazwy ale cosz pszeciw bakteriom!!!!!!!!!!
mam nadzieje ze ci pomoze z walko na plesniawki!!!!!!!!:happy:
pozdrawiam magdy;-)
 
:no:OKRUTNE PLESNIAWKI
witam jestem mlodom mamom takze duzo moze niewiem ale na temat plesniaweke moja babcia doradzila :-)sprawdzone pszes sztaryh pedjatrow !!!!!!!!
_nalozyc na godzinke maluszkowi tetrowom pieluche lup husteczke bawelnianom do pampersa!!!!
_nastempni mokrom nalozyc na opuszek palca lub na szmoczka!!!!!!!!!!!!
_no i niestaty pszecierac maluszkowi podniebjenie ,dzionszelka ,wargi no i uszteczka!!!!!!!!!!!!
Wjem ze to niezbyt mile ale jak wiemy mocz luczki zawiera niewiem dokladnie nazwy ale cosz pszeciw bakteriom!!!!!!!!!!
mam nadzieje ze ci pomoze z walko na plesniawki!!!!!!!!:happy:
pozdrawiam magdy;-)

przez te bledy nic nie zrozumialam:no::no::no:
 
reklama
Do góry