reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o porodzie

Enka- dzieki. to chyba to;) ale bez tego tez jeszcze moge chodzic i chodzic? jest jakis max termin po odklejeniu, w ktorym sie rodzi?
w pierwszej ciazy nawet go nie zauwazlylam, dlatego nie wiem. a jest jakas zaleznosc miedzy wypadnieciem czopa, a odejsciem wod? chodzi mi o to czy jesli czop wypdnie to przed porodem wody odejda? ja nie mialam ani czopa, ani wod, tylko skurcze (przebili mi pecherz).
 
Ostatnia edycja:
reklama
mi gin powiedzial ze mozna dłuuuugo chodzic a co do odejscia wód to nie jest zalezne, mogą wogóle nie odejść. Tak więc tym czopem nie przejmowac sie :tak:
 
u mnie to akurat bylo tak ze przez caly dzien odchodzil czop a na drugi dzien z samego rana wody chlusnely i urodzila sie moja corcia. nie mialam zadnych skurczy zaczynaly mi sie dopiero pomalu takie delikatne jak bylam juz w szpitalu ale czop i wody to jeszcze nic takiego pewnego u mnie akurat tak to poszlo i bez skurczy ale wiem ze niektorym czop odchodzi juz przy porodzie i razem z wodami dzidzia idzie ze nawet kobiety o tym nie wiedza bo tego nie czuc ale napewno warto jechac do szpitala gdy odejda wody nawet jesli nie ma skurczy ;)
 
ale czop i wody to jeszcze nic takiego pewnego
jak odejda wody to juz pewne.i wtedy nalezy niezwlocznie jechac do szpitala zeby sprawdzili czy smolki nie ma :tak:jak mi zaczely odchodzic wody to pojechalam do szpitala potwierdzili ze to wody i byly czyste wiec mnie do domku puscili zeby na skurcze czekac.i dokladnie trzymaja max35h od odejscia wod bo pozniej ryzyko niedotlenienia dzidzi jest baaardzo duze:tak:
 
nie do konca taki pewniak mojej kuzynce odeszly wody pojechala do szpitala i ja odeslali nie odeszly jej cale wody tylko czesc ale tez sporo chlusnelo urodzila jakos tydzien po tym dostala regularnych skurczy juz bez wod pojechala do szpitala i urodzila dzidzia juz wyszla razem z reszta wod. urodzila sie bez zadnych komplikacji wody miala czyste a synek zdrowy :)
 
no to jestem w szoku:szok::szok:tydzien??!!!:szok::szok:jak mi odeszly wody -nie chlusnely tylko raczej sie saczyly-od razu kazali przyjechac.po badaniu i po ktg odeslali do domu zeby na skurcze czekac i jak by sie nie zaczely to kazali na drugi dzien o 10 rano przyjechac juz na porod przygotowanym:eek::szok::szok:przeciez po tak dlugim okresie bez wod roznie ryzyko zakazenia dzidzi i niedotlenienia nie mowiac juz o gorszych sprawach...
 
Pierwszy raz słyszę o takich praktykach:szok:Tydzień???35 godzin????:szok:W szpitalu w którym rodziłam to max kilkanaście godz.i jak przyjmują z sączącymi wodami to od razu kroplówka z antybiotykiem żeby zakażenia nie było...Jak nic sie nie rusza to oxy dają i trzeba rodzić...
 
u mnie najpierw odszedł czop i w półgodziny później zaczęły się skurcze. Wody odeszły w szpitalu. Jak tylko odeszły podłączono mnie pod oxy.. żeby przyspieszyć poród, aby nie wdało się żadne zakażenie. Tak więc co szpital to obyczaj.
 
reklama
Do góry