reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o porodzie

O

onka

Gość
Witajcie dziewczyny, Wiem że może to za wcześniej, aby zakładać taki wątek ale prędzej czy później będzie on potrzebny dla Nas - zdecydowałam się go założyć, ponieważ z czasem będziemy kompletowały naszą wyprawkę do szpitala dla siebie i dla maluszka.:tak::tak::tak:
 
reklama
Ostatnio dowiadywałam się że w szpitalu, w którym zamierzam rodzić, dla dzidzi trzeba sobie zabrać z domu pampersy i chusteczki nawilżające do pupy maluszka. A reszte ponoć mają, zobaczymy do września ;-) A i że bez fotelika samochodowego (jeśli zamierzamy zabrać maluszka autem) nie wydadzą nam dzidzi, a jeśli wózkiem to takie nosiedełko co w niektórych wózkach są alb gonolki z wózków bo też dzidzi nie dadzą - szok!!! :szok::szok::szok:
A że my mamy zamiar kupić wózek z full wyposażeniem to nie martwie się przyniose im ten fotelik i już, bo z buta mamy za daleko do domciu
:tak:
 
A ja przyznaję, że nie mam pojęcia do miałabym zabrać ze sobą.:no: i jeszcze się nie dowiadywałam cóż tam takiego będą wymagać w miom szpitalu...
Na pewno wiem co( a raczej kogo) będę chciała zabrać ZE szpitala:-D.

Z pewnością dużo wiedzy zaczerpnę od Was ;-).
 
juuuuuż????????????????????
o matko
najlepiej jak najmniej
i najlepiej zapytać w szpitalu czy mają pieuszki dla dzieci i np podkłady poporodowe dla kobiet wtedy pakowania mniej.
jej
więcej wpisze w sierpniu:tak::tak::tak:
 
O widzę, że nowy temacik;-) mam nadzieje, że dowiem się dużo od Was, pomoże mi również siostra, która rodziła (w tym samym szzpitalu co ja zamierzam) 11 miesięcy temu.
 
Ojejej! Nawet jeszcze o tym nie myślałam. Jeszcze tyle czasu - całe wakacje będziemy miały na takie tematy :tak::-D
Pamiętam że jak urodziłam mojego syna (daawno temu) to pampersów się nie przynosiło bo niemowle powinno mieć tetrową pieluchę. I położne zawijały te maluchy w 3 tetry tak że powstawał rożek. Ja zupełnie nie byłam w stanie sama tego zrobić, pamiętam że większość mam miała z tym problemy.
 
Ojejej! Nawet jeszcze o tym nie myślałam. Jeszcze tyle czasu - całe wakacje będziemy miały na takie tematy :tak::-D
Pamiętam że jak urodziłam mojego syna (daawno temu) to pampersów się nie przynosiło bo niemowle powinno mieć tetrową pieluchę. I położne zawijały te maluchy w 3 tetry tak że powstawał rożek. Ja zupełnie nie byłam w stanie sama tego zrobić, pamiętam że większość mam miała z tym problemy.
no właśnie, ja pamiętam jak jakieś 5 lat temu kuzynka rodziła, to w naszym szpitalu tertre na pupe zakładali i do widzenia... A teraz szok!


Ja za jakieś 2 tygodnie zrobie wywiad z moją znajomą ze studiów, której młodziutka córka już w poniedziałek jest już umówiona na cesarke właśnie w tym szpitalu gdzie i ja zamierzam rodzić. Cesarke będzie miała ze względu na to że dzidzia na USG wyszła jej duuuuuuża, a bioderka ta jej córka ma tak wązkie, że nie może odbyć się poród naturalny.
Zrobie wywiad i Wam napisze, jak narazie wiem, że w naszym szpitalu PAMPERSY, CHUSTECZKI I NA WYJŚCIE NOSIDEŁKO.
 
Ninonka to daj też znać ile maluszek ważył. Teraz podobno w większości szpitali jeżeli waga dziecka przekracza 4 kg to robi się cesarkę. Nie wiem na ile w tym jest prawdy. Ja rodziłam naturalnie chociaż moje dziecko ważyło 4,200, o cesarce nawet słyszeć nie chciałam, a teraz rozważałabym taką możliwość :tak:
 
Ja chetnie wroce do tego watku troche "pozniej".
Nie wiem jeszcze nawet, na ktory sie zdecyduje szpital.
Watek trafiony, ale jak dla mnie jeszcze nie czas :tak:
 
reklama
Powiem szczerze, że też o tym nie myślałam, ale na szczęscie mam znajome i kuzynkę, które rodziły w tym szpitalu, w którym ja też chcę rodzić i mam nadzieję, że mi podpowiedzą:-) ale dziewczyny mamy jeszcze trochę czasu na to:-p ja narazie mam tyle spraw na głowie związanych ze ślubem i weselem, że o tym nie myślę, ale później trzeba będzie zacząć:-D
 
Do góry