reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Miałam takie subiektywne odczucie ruchów dziecka, gdy zaczęłam intensywnie pisać na klawiaturze. Miałam przypływ weny, a że szybko piszę to stukot był słyszalny z pewnością przez maluszka. Laptop był na kolonach, a ja miałam uczucie jakby coś się zaczęło wiercić w brzuchu. Z pewnością był to maluszek, który pewnie przestraszył się dźwięku stukotu o klawiaturę.
 
reklama
Wszystko zależy od kobiety Jedna czuje ruchy płodu szybciej. Druga później :) Sama również odczuwałam to inaczej przy pierwszej i przy drugiej ciązy. Ogolnie miałam wrażenie,ze starsza córka była o wiele bardziej ruchliwa w brzusku od młodszej. Co ciekawe jest zupełnie inaczej teraz. Bo starsza jest spokojniejsza a młodsza to żywe srebro :)

W kalendarzu ciazy jest napisane,ze ruchy pojawiają się w okolicach 15 tygodnia. Czasami później,
rodzice.pl/ciaza/kalendarz-ciazy/
 
Ostatnia edycja:
Ja poczułam pierwsze ruchy w 15 tygodniu. Jestem w ciąży bliźniaczej, ale czuje tylko jednego maluszka. Czytałam, że to wszystko zależy od umiejscowienia łożyska. Pewnie czuję na razie tego, który ma łożysko z tyłu, a tego co ma z przodu nie czuję.
 
A ja się zastanawiam jak to odróżnić te ruchy
Bo prawie codziennie czuje takie burczenie
A głodna napewno nie jestem już nie wiem czy to czy nie
Waryjuje
 
Jestem w drugiej ciąży i pierwsze ruchy zaczęłam czuć w 18 tygodniu ciąży. To jednak prawda, że za drugim razem szybciej da się je wyłapać. W pierwszej ciąży zorientowałam się dopiero w 21 tc.
 
reklama
Do góry