reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o szczepieniach

irisson, szczepionka na HPV nie przeszła jeszcze wszystkich testów a została wprowadzona. W UK zmarło kilka dziewczynek zaraz po zaszczepieniu. W Skandynawii profilaktyka to cytologie i edukacja sexuana, bo rak szyjki jest w większości przypadków choroba "rozwiązłych" pań. Pojawia się też u kobiet, które miały spiralę. Szczepionkę wszędzie wycofują a Polska kupuje, bo mają dobrych lobbystów... Mało tego, nasi cudowni politycy wpadli na pomysł, żeby chłopców też szczepić, bo przecież to co kupili, trzeba jakoś wykorzystać.
A szczepienia x w 1? czy któraś z Was chorowała na 3, 4, 5 ,6 chorób naraz?
 
reklama
mi sie wydaje,ze za naszych czasow jednak tych chorob bylo mniej,jakos cywilizacja poszla bardziej do przodu,inaczej sie dzieci chowa,chorobstwa sie modyfikuja,uodparniaja na lekarstwa ktore kiedys pomagaly i stad wlasnie szczepienia...na raka szyjki macicy ja tez sie szczepialam 4lata temu, przynajmniej mam wieksza pewnosc, ze jeden rak mnie ominie, jak cos to jeszczae inne moga mnie zlapac ;) jednemu sama zapobieglam :p
 
K8 moja kuzynka w tamtym roku pokonała właśnie HPV, cytologia raz w roku, jeden partner od kilkunastu lat, szczepienie też jest profilaktyką, nie tylko cytologia i higiena, ale to już abstrahując od szczepienia dzieci ;-)
 
no wlasnie teraz nie wiem,bo dwie dawki mialam zanim zaszlam w ciaze,pozniej mialam miec trzecia,ale bylam w ciazy i nie zalecana jest w ciazy ani podczas karmienia, wiec sumujac trzecia dawke mialam w zeszlym roku w sierpniu(?) jakos tak... i teraz wielka niewiadoma,czy to zaczyna dzialac dopiero po trzech dawkach i od kiedy mam liczyc...chyba musze sie dopytac tutaj u rodzinnego. jak cos to szczepic sie ponownie...
 
irisson jak ktoś miał chorobę wywołaną pneumokokami to i tak jak chce to musi szczepić bo to popularna bakteria która jest w nas ;-)szczepionka na raka szyjki macicy nie działa i wie o tym już cała europa i pokolei wycofuja się z niej wszystkie kraje oprócz nas (liczą , że może u nas wyprzedają produkcję zreszta nawet u nas już się wycofali z ostrej kampanii reklamowej) przypadki smiertelne po jej podaniu sa jak najbardziej udowodnione

Co do ospy w tej chwili mamy na rynku leki przeciwwirusowa (tzn były od dawna ale teraz lepsze :-)) i "dbanie" o dziecko polega na ich szybkim podaniu wtedy przebieg ospy jest na prawdę lajtowy (w większości przypadków)

A k8 atakujecie to jej po bronię a co :)) bo się z nią zgadzam
chodzi o to, żeby przed zaszczepieniem troszkę poczytać z różnych źródeł i tych za i tych przeciw (czyli pewnie nie tylko z gazety mama i ja :-D) zgłębić temat przemyśleć wszystkie za i przeciw i podjąć świadomą decyzję a nie jak to określiła "owce w stadzie" grzecznie stanąć w ogonku po szczepionkę.

Ja zaszczepię ale jeszcze nie teraz za miesiąc i po kolei. Pani z przychodni dzwoniła kiedy przyjdziemy. Wytłumaczyłam jej jak to u nas wygląda i powiedziała, że ok poczekają :tak:. Nam kalendarz szczepień indywidualny wyznacza pediatra. (ta najmadrzejsza na świecie :-D więc zaufanie jest 100%)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ach irisson świadoma, wykształcona kobieto !!!
nie każdy uogólniający post jest do każdego. Ty szukałaś informacji o szczepieniach ale czytając niektóre posty widać "zieloność" w temacie i ja to rozumiem stąd moja agitacja. Przy Maksie pełen obraz szczepien dotarł do mnie gdy już było trochę po fakcie
 
Do góry