reklama

Wszystko O Szczepionkach

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2007' rozpoczęty przez dotaZ, 4 Styczeń 2008.

1. dotaZ

dotaZ Fanka BB :)

Na początek wkleję różne informacje o szczepionkach:

MULTIMED

szczepienia.pl - Szczepienia dla niemowląt

Mam pytanie, czy myślałyście jakie szczepionki będą miały Wasze maluchy: zwykłe czy skojarzone?
    Z tego co znalazłam na necie to widać, że są różne opinie na ten temat...jak ze wszystkim....:tak:

2. Dada_09

Dada_09 Klub grudniówek'07

Ja jestem właśnie na etapie pierwszych szczepień. Wybrałam skojarzone 5w1 z jednego głównie względu: mniej kucia dla malucha. Sama nienawidzę igły i chcę oszczędzić tego Szymkowi.
    Wybrałabym 6w1 ale róznica w cenie między tą a 5w1 jest bez sensu (6w1 ponad 200 zł 5w1 - 130)

Zdecydowaliśmy się tez zabulić i kupić szczepionkę na Rotawirusa, poniewaź nasze dziecko będzie chodziło do żłobka, a szczepionkę można podać tylko do 24 tygodnia życia.
    Więcej o rotawirusie tutaj: http://www.zakazenia-rotawirusowe.pl/

Tylko mielismy mały problem z kupieniem tej szczepionki (Rotarix). Nie wiem czemu w aptekach jej nie ma (zdarzyło sie kilka razy, że mówili mi w aptece, że nie mają i nigdy nie mieli tej szczepionki). A najlepsze, że jak pracownik apteki dzwonił do hurtowni, to tam też nie mieli. W końcu upolowaliśmy. Boję się tylko, że podamy jedną dawkę teraz, a drugiej już nie będziemy mogli kupić i wszystko pójdzie na marne :-:)-( A nie ma co kupowac od razu dwóch, bo muszą byc okreslone warunki przechowywania zachowane, a poza tym nie mam tyle kasy na raz (2x300 zł :szok:) Musimy rozłożyć taki wydatek w czasie.

Pneumokoki i meningokoki na razie sobie darujemy. Jakoś wydaje mi się, że firmy farmaceutyczne w tym wypadku pięknie zbudowały potrzebę i teraz zarabiają. A przecież najłatwiej zarobić na dzieciach. Jaki rodzic odmówi dziecku?

A co wy o tym sądzicie? Szczepić czy nie?

3. reklama
  4. Weroniczka

Weroniczka Klub grudniówek'07

Ja w ogóle tak naprawde jestem przeciwniczką szczepień dla dzieci, a w szczególności tych mocno rozreklamowanych, czyli pneumokoki, przeciw grypie itp. Moim zdaniem to wszystko to to głownie chodzi o zarobek firm farmaceutycznych a nie zdrowie dzieci. Ale to jest moje zdanie.

5. Dada_09

I ja to zdanie podzielam w pełni.
    Tylko wiesz-zawsze zostaje to ziarenko niepewności. I w razie jakby co, to będę sobie pluła w brodę, że zal mi było na zdrowie dziecka tych kilka stów :-(
    I na tym myślę żerują firmy farmaceutyczne...

6. viki31

viki31 mama Damiana i Pabla:)

dota, był dziś u małego pediatra. wypytałam go o jego zdanie na temat szczepionek .
    lekarz na serio fantastyczny do tego mieszka dwa bloki dalej:-)

a wiec jego zdaniem jesli chodzi o szczepionki nie ma różnicy. te ktore są w standartowym harmonogramie szczepien są zarówno dobre jak i te skojarzone.

róznica jedynie jest w cierpieniu dziecka, gdyz przy zwykłych jest kłute zdecydowanie więcej niz przy skojarzonych.dlatego jesli chcemy aby nasze malenstwo nie musiało tak cierpiec poleca szczepionki skojarzone.

u mnie w przychodni wygląda to tak ze tydzien przed trzeba zgłosic ze chce się szczepionkę skojarzoną i przychodnia kupuje i placi sie przy szczepieniu.

a i wg opinii lekarza większość rodziców jednak decyduje się na skojarzone

7. Dada_09

MUSZĘ KONIECZNIE się pochwalić :-)
    Wczoraj rano byliśmy z Szymonem na jego pierwszych w życiu szczepieniach.
    Dwie szczepionki w nóżki i jedna doustnie.
    Był super dzielny. Płakał tylko wtedy jak Pani pielęgniarka się wkuwała ale szybciutko dał sie uspokoić. Póki co samopoczucie też ma świetne. Żadnych skutków ubocznych: gorączki, wymiotów, marudzenia większego niż zwykle ;-)
    A tak się strasznie z mężem baliśmy.

JESTEM Z SZYMONA TAAAAAKA DUMNA :-D:-D:-D (Po raz pierwszy)

8. Anetka24

Anetka24 Klub grudniówek'07

Dzielny ten wasz Szymonek jest;-) pamiętam jak ja z synkiem chodziłam na szczepienia on w ogóle nie płakał byłam w szoku :blink:bo córka jak tylko wchodziliśmy do gabinetu to tak płakała że się znosiła:no: to było najgorsze przeżycie jak musiała z nią iść na szczepienie:errr:

9. AsiaiPiotr

AsiaiPiotr Zaciekawiona BB

Czolem
    My tez mielismy problem z wyborem szczepionek... Z jednej strony obiektywizm z drugiej bombardowanie firm farma i straszenie co sie stanie gdyby...

no i zdecydowalismy sie na 6w1 i rotawirusy Rotarixem... pneumokoki chyba wezmiemy jak sie zrobi cieplej i ruchlwiej, gdy maly bedzie mial wiecej kontaktu z innym dzieciaczkami... a jutro bedzie Antek szczepiony... zobaczymy jak to zniesie :szok:

10. reklama
  11. dotaZ

dotaZ Fanka BB :)

Rozmawialiśmy z pediatrą o tych różnych szczepionkach, trochę poczytaliśmy na necie...w rezultacie wybraliśmy 6 w 1, zobaczymy jak będzie...
    Najwazniejsze żeby nam maluchy nie chorowały:tak:

12. stefanka

stefanka CENTRUM DOWODZENIA NICZYM

LISTA SZCZEPIEN DLA DZIECI W UK
    Program rutynowych szczepien ochronnych dzieci.
    Kazda szczepionka jest podawana jako jeden zastrzyk do miesni uda lub ramienia.

KIEDY NALEZY SZCZEPIC:
    Drugi miesiac zycia
    DYFTERYT, TEZEC, KOKLUSZ, POLIO I HAEMOPHILUS INFLUENZAE TYPU B ( HIB ), ZAKAZANIE PNEUMOKOKOWE
    Trzeci miesiac zycia
    DYFTERYT, TEZEC, KOKLUSZ, POLIO I HAEMOPHILUS INFLUENZAE TYPU B ( HIB ), ZAPALENIE OPON C ( MENINGOKOKOWA GRUPA C )
    Czwarty miesiac zycia
    DYFTERYT, TEZEC, KOKLUSZ, POLIO I HAEMOPHILUS INFLUENZAE TYPU B ( HIB ), ZAPALENIE OPON C, ZAKAZANIE PNEUMOKOKOWE

Okolo 12 miesiaca zycia
    HAEMOPHILUS INFLUENZAE TYPU B ( HIB ) I ZAPALENIE OPON C
    Okolo 13 miesiaca zycia
    ODRA, SWINKA I ROZYCZKA, ZAKAZANIE PNEUMOKOKOWE

Od 3 lat i 4 miesiecy do 5 roku zycia
    DYFTERYT, TEZEC, KOKLUSZ, POLIO ODRA SWINKA I ROZYCZKA
    Od 13 do 18 roku zycia
    DYFTERYT, TEZEC, POLIO

Szczepienia nierutynowe ( po urodzeniu )
    Dla niemowlat co do ktorych zachodzi prawdopodobienstwo ze beda mialy stycznosc z chorymi na gruzlice czesciej niz populacja generalna
    GRUZLICA
    Dla niemowlat ktorych matki sa nosicielami
    ZAPALENIE WATROBY TYPU B

Jesli macie jakies pytania to mam ksiazeczke wyjasniajaca co i jak :))
    pozdrawiam

Poleć forum