reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

mojej zabki jeszcze nie wyszly do konca,tylko widac z dziaselek dwie dolne jedynki i dwie gorne jednynki. Czy powinnam juz myc,czy poczekac az wyjda do konca?
 
reklama
możesz już myć używając nakładki na palec masującej dziąsełka .
Zrzut ekranu 2013-02-15 o 13.56.47.png
 
a my mamy troszkę inny problem, mojemu dziecku szybko wyszły ząbki, niedługo kończy 2 latka i już ma 16, a kolejne podobno wychodzą, ale...
Moje dziecko niechętnie myje zęby mimo zabaw ze szczoteczką, sama nie chce, trzeba jej umyć ząbki. Wieczorem jest najgorzej, bo zjedzonym mleku nie chce czasem buzi otworzyć, a i mycie trwa wtedy kilka sekund. Może ktoś miał podobny problem?
 
a my mamy troszkę inny problem, mojemu dziecku szybko wyszły ząbki, niedługo kończy 2 latka i już ma 16, a kolejne podobno wychodzą, ale...
Moje dziecko niechętnie myje zęby mimo zabaw ze szczoteczką, sama nie chce, trzeba jej umyć ząbki. Wieczorem jest najgorzej, bo zjedzonym mleku nie chce czasem buzi otworzyć, a i mycie trwa wtedy kilka sekund. Może ktoś miał podobny problem?


Wbrew pozorom bardzo wielu rodziców ma taki problem. Pozostaje cierpliwie tłumaczyć , codziennie próbować aż w końcu maluch sie przekona. Nie ma innej rady.
pozdraeiam
 
Dziewczyny, właśnie sie szykuje do ząbkowania mojej córki, chce sie przygotowac. Trafiłam na artykuł o tym, ze te preparaty znieczulające mogę powodowac jakies niefajne skutki uboczne. Slyszałyscie o tym? Bo jestem ciekawa czy to prawda. Lepiej nie ryzykować w takiej sytuacji, jak chodzi o zdrowie dziecka.
 
ja słyszałam, że środek nazywany lidokainą służący do znieczulania miejscowego może mieć wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, dlatego unikać go będę przy ząbkowaniu mojego Malucha, zastosuje jakieś gryzaki chłodzące albo domowe sposoby babci :)
 
ja słyszałam, że środek nazywany lidokainą służący do znieczulania miejscowego może mieć wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, dlatego unikać go będę przy ząbkowaniu mojego Malucha, zastosuje jakieś gryzaki chłodzące albo domowe sposoby babci :)
też czytałam o lidokainie i jej skutkach ubocznych. kto by pomyslal, zw moze to miec taki wplyw na zdrowie. czytalam ostatnio fajny artykul, wkleję link jak znajdę. dobrze by bylo zeby kazdy rodzic byl swiadomy
 
reklama
dokładnie, podobno w większości maści na ząbkowanie jest własnie lidokaina która jest b. silnym środkiem znieczulającym i u malutkich dzieci możemy - dozując środek samodzielnie podać za dużo... a ze względu na umiejscowienie dziecko może połknąć taki lek... nie wiem dlaczego tak mało się o tym mówi zwłaszcza że duże dawki lidokainy są zawarte i w dentinoxie i w calgelu i bobodencie... a chyba o innych środkach tego typu na polskim rynku nie słyszałam
 
Do góry