reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
My uzywamy Dentinox-u aleJulcia bardziej woli go zjadac niz daje posmarowac zabki :) A ma ich juz 7!!!I ida nastepne.A tak przy okazji.Kiedy wyzynaja sie trojki?
 
nie wiem jak jest z tymi trojkami ale u nas idzie 1 i jest to wlasnie kiel - pani doktor powiedziala ze moze sie tak zdazyc - a moze byc tez tak ze ten sie zatrzyma i pojda jedynki
dzieki dziewczyny za rady :)
 
U nas każdy ząbek szedł w innym czasie i śmiesznie wyglądało moje maleństwo bo każdy ząb był innej wielkości. Mamy ich już 6, a teraz chyba idą właśnie trójki. My również stosujemy calgel, ale jak mały już bardzo cierpi i trze buźkę, lub ma gorączkę, to daję mu Panadol baby.

Mam pytanie: czy jak dziecko gorączkuje podczas ząbkowania, to należy zostać z nim w domu, czy można wyjść na spacer???
 
Z tymi spacerami, to nie wiem, chociaż teraz jest taka pogoda, że może lepiej zostać na wszelki wypadek w domu?
Ale mam pytanie - nawet jak niuńka nie ma gorączki, tylko bardzo cierpi dajecie panadol?
bo właśnie się zastanawiałam czy można - Konrad cierpi nieziemsko, ale nie gorączkuje- mogę mu dać panadol??
 
Moze daj mu lepiej Viburcol- czopki homeopatyczne na zabkowanie i stany niepokoju dla niemowlat. Oli bardzo pomogly i sa bezpieczne.
 
Starszemu dawałam kilka razy apap, gdy bardzo płakał i było to ewidentnie spowodowane bólem dziąseł,a teraz młodszemu daję 3 razy dziennie granulki homeopatyczne z Dagomedu na bolesne ząbkowanie rozpuszczone w kilku kroplach wody i pomaga.
 
Anetas, najgorzej jest w przypadku pierwszych ząbków. Później dziecko jakby przyzwyczaja się do tego bólu i znosi wyrzynanie następnych zębów lepiej. Ale, jak zawsze są wyjątki i niektóre dzieci cierpią przez rok i dłużej, oczywiście z przerwami, nawet kilkutygodniowymi.
Ja wierzę w działanie leków homeopatycznych, chociaż niektórzy mówią, że to placebo, zabobon. Ostatnio wyleczyłam mojego Jera z przeziębienia dając mu granulki Dagomed na katar i syrop Stodal.
 
reklama
U mojego synka (ur.16.03.2005) zobaczyłam dziś pierwsze dwa ząbki - są to górne dwójki! Zastanawiam się, czy to prawidłowe i normalne, bo we wszyskich książkach jest napisane, że najpierw wychodzą dolne jedynki, potem górne, a dopiero następne są dwójki. Czy może któreś z Waszych dzieciaczków też tak "dziwnie" ząbkowało?
 
Do góry