reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
Mój synek ma 6,5 miesiąca i nie ma ząbków.Ale zjada swoje rączki strasznie i czasami płacze bez powodu.A to chyba na ząbki.
Jak byłam u lekarza jak mały miał 3 miesiące to lekarz mi powiedział, że ząbki mu idą, ale coś ich jeszcze nie ma.Ale czekam wytrwale na te pierwsze zęby.Stosuje calgel jest bardzo dobry, kosztuje 14 zł.
Pozdrawiam.
 
U mnie było identycznie tylko zaczeło sie to w 2 miesiacu i moja pediatra odrazu mi powiedziała że nie mam liczyć jeszcze na ząbalki tylko poczekać tak do 6 miesiaca. Ale kazała mi smarować żelem dziąsełka bo on rozluźnia je troche i to sprawi dziecku ulge.
Ząbki wyszły nam dopiero teraz czyli po ukończeniu 5 miesiąca. Każde dzieciątko jest inne i każdemy wychodzą inaczej, ja miałam ząbki w wieku 2 miesięcy, z resztą Martyna na tym forum mówi że jej dzidzia w wieku 2 miesięcy juz miała ząbki więc to jest niestety zależne od dziecka i tak naprawdę to tylko nasze dzieciaczki wiedzą kiedy wyjdą im ząbki :)
 
;D się normalnie pochwalę mojej Julce wyszedł pierwszy ząbek, co prawda ledwo go widać ale mam powód do dumy.hehe ;D ;D ;D ;D
 
Konrad-syn Martyny urodził sie juz z zabkami,bidulek.Niewspomne o Martynie i jej pogryzionej mleczarni ;).Moja Kinga tez je swoje łapki ale najb. lubi"gryźć"mojego kciuka.
Mam nadzieje ze zabki wyjda jej jak najpóźniej,moze wtedy beda mocniejsze? no i wtedy moje piersi niebeda za szybko "zmasakrowane"bo chciałabym jak najdłuej karmic małą.
A abstrachujac od tematu-macie juz "duże"dziciaczki,wiec wiecie pewnie kiedy zmienia sie kolor oczek,jak było u waszych pociech?
 
Gratulacje.ja też mam Julcie, ma 2 m-ce i 1 tyd. nadal czekam.Ostatnio bierze rączki do buzi, może niebawem coś się pojawi.Jeszcze raz gratululacje!!!! :-*
 
wiecie co dziewczyny? ząbki ząbkami ale moja dzidzia to mnie wczoraj tak umeczyła że ledwo na nogach stałam. Płakała cały czas i cały dzień nie spała. Oj ja biedna. a w dodatku złapał mnie katar mam taki nos zapchany że nic sie tamtędy nie przeciśnie i jeszcze na dodatek gardło mnie boli. Dobrze że przynajmniej Julka wczorajszy dzień odsypia. :)
 
reklama
Dziewczyny znacie jakieś skuteczne leki na katar i ból gardła bo mnie już dzisiaj ostro wzięło to durne przeziębienie. Normalnie to bym gripexa wzięła ale karmię moja Julkę i nie wiem co mogę. Poradźcie coś.
 
Do góry