reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

dorka bo u maluszkow te zabki widac przez dziasla ale to nie znaczy ze one sie juz przebijaja :-) to moze jeszcze troche potrwac :-) u nas zebule wyszly w 4 miesiacu (dolne dwie jedynki) no a gornych nie ma do tej pory :-)no i dobrze bo bym chyba mu juz cycka nie dala :-)
 
reklama
dorka u Olivierka też tak było widać od 3 miecha i też się ślinił
a do tej pory ich nie ma
a pierwsze zęby wyszły jak miał 5 miesięcy(dolne jedynki)
szczerze jeszcze nie słyszałam, żeby kły wyszły jako pierwsze zęby:no:
 
Dziewczyny mam takią sprawę. Nadince na dole widać tak jakby miały iść dwa żabki (są takie uwypuklenia) czy to znaczy, że w końcu będzie miała ząbki? Jeżeli tak to za ile. Wszystko bierze do buzi ale nie ślini sie bardzo.
 
Dziewczyny mam takią sprawę. Nadince na dole widać tak jakby miały iść dwa żabki (są takie uwypuklenia) czy to znaczy, że w końcu będzie miała ząbki? Jeżeli tak to za ile. Wszystko bierze do buzi ale nie ślini sie bardzo.
Od pierwszych oznak ząbkowania(ślinienie,rozpulchnione dziąsła,zaczerwienienie)może minąc nawet 2 miesiące do wyjścia ząbków.U naszego malucha dwie dolne jedynki wyszły jak miał 4 miesiące i już wtedy miał rozpulchnioną całą górę(jedynki i dwójki),teraz dopiero wyszły dwójki,a wczoraj górna jedynka.Nadal dryga spuchnięta,a zęba nie widać.
 
Dzieki za odpowiedz.troche mnie pocieszylyscie.
buziaczku jesli bialy jezyczek jest pokryty tym nalotem caly czas od jednego karmienia do drugiego to moga byc plesniawki.Jesli latwo sciera sie np.czyta pieluszka to nie ma powodow do niepokoju.Na plesniawki dobry jest aphtin lub bardzo skuteczny i rownie kontrowersyjny sposob to wycieranie jezyczka gazikiem lub pieluszka swiezo obsiusiana przez dziecko;-)Zycze ci aby to jednak bylo tylko od mleczka:tak:
 
reklama
no i co do anomaliów
olo ma dwa zęby na dole i właśnie:
mojemu dzieciu wyszedł 3 ząbek i jest do górna dwójka:szok:

buziaczek biały języczek od mleka lub pleśniawek
piersi nie myłam nigdy

Magda jak tutaj już napisali od pierwszych oznak do zębów czasem długa droga
 
Do góry