reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
buziaczku opisalam ci mniej wiecej (dwa posty wstecz)jak poznac ,ze to plesniawki a nie zwykly nalot od mleczka.Wyglada to tak samo tylko ,ze da sie latwo zetrzec.Jesli to plesniawki to moga ja bolec niestety ale bardzo latwo sie je likwiduje;-)A biora sie niewiadomo z czego niby od brudu ale wiadomo,ze dbamy o dzieci ,dajemy czyste smoczki (nie lizane przez nas)itd.czasem cos sie jednak przypaleta.Sprobuj sama zetrzec pieluszka a jak nie zejdzie to spytaj lekarza przy wizycie
 
:szok:Im pozniej tym lepiej.
Misia ma prawie 6 i dzis zauwazylam wlasciwie po dotyku,ze wylazi jej tylni czy to mozliwe,ze tak nie po kolei?zaznaczam,ze ma 2 jedynki na dole i 2 do gory jedna 2 i wylazi druga juz widac pozdrawiam ale strasznie to przechodzimy czy sa jakies sposoby na to zeby mniej bolalo oprocz Panadolku i zeli na dziasla?
 
Pati slyszlam jeszcze ,ze do tego mozna dawac viburcol ale ja niestety wszystko znam narazie z opowiadan;-)
 
witajcie! mój Kubuś ma 10 miesięcy, na 8m wyszły mu 2 dolne jedynki, na 9m 2 górne, dolne wyszły bez większego bólu, z górnymi trochę gorzej, nie wiem na ile lekarze poparli by nasza metodę, ale Kubuś uspokajał się jak ręką odjął po.....odrobinie lodów podanych na metalowej łyżeczce....naprawdę skutek natychmiastowy....pozdrawiamy:tak:
 
Mam pytanie - które ząbki są "najgorsze"? U nas pierwsze dwa wyszły w 7 miesiącu (na dole jedynki) i były dwa dni ryków przed tym i nie spania. Potem tydzień spokoju i aż do zeszłej niedzieli cały czas histerie, nie spanie w nocy, itp... czyli około 1,5 miesiąca walki - przebiła się górna jedynka... Ile to może trwać?? Przy następnych będzie lepiej czy gorzej?? Bo tak tu czytam, że skarżą się głównie mamy 9 miesięczniaków (jak mój teraz), czy rzeczywiście potem juz lepiej? Bo bym się kiedyś wyspała ... ;-)
 
kasia chyba nie ma reguly. Mowia, ze siekacze mniej bola, bo sa jak zyletki i gorzej jest z trzonowymi- 'kolkami'. Ale z obserwacji mojej Pauli i dzieci znajomych wynika, ze niektore dzieci przechodza zabkowanie lagodniej a inne strasznie sie mecza, niezaleznie jakie to zabki.
Jak na razie Paula przechodzi zabkowanie prawie bezobjawowo (odpukac), nieraz nawet nie wiedzialam, ze pojawila sie jakas nowa perelka. Bywa bardziej marudna i miewa gorszy apetyt i tyle. Wyszedl jej juz jeden trzonowy, drugi lada dzien bedzie i tez jest OK.
U niektorych dzieci bywa roznie, raz jest lepiej raz gorzej a u jeszcze innych kazdy zabek to goraczka, biegunka i calonocne placze.
 
reklama
moj synek tez sie w tym wieku slinil,ale zabek wyszedl mu zaraz jak skonczyl 6 miesiecy,a drugi 7 dni pozniej,ale skoro pediatra powiedzial,ze juz widac,to moze bedzie to wczesniej
antos180707r072oq2.th.jpg
 
Do góry