reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Witam....ja tutaj po raz pierwszy, nie udało mi się dokładnie prześedzi wszystkich postów, a mam pytanie odnośnie pleśniawek.
Moja córka od urodzenia przyjmuje sporo lekarstw, i jej flora bakteryjna jest dosyć osłabiona...pediatra upiera się pzry Aphtinie, ale nie widzę specjalnych rezultatów...czy ostatnią możliwością jest tylko fiolet??
 
reklama
Ja na pleśniawki miałam roztwór gencjany, też fioletowy, ale wypędzlowałam Hanie 3 razy i po pleśniawkach ani śladu:tak:.
 
Ja wszędzie piszę, ale raz jescze napiszę ;-) Daktarin żel - złazi wszystko w kilka godzin :tak: (1-2 posmarowania). I pediatrzy przepisują, jak właśnie wszystko zawiedzie.
 
Troszke jestem zdolowana. Moja niunia ma juz na dole 4 zeby - wszystkie okropnie krzywe. Na gorze tez sa 4 i w sumie nienajgorsze. Czy myslicie, ze jak beda stale to tez beda krzywe :-(
 
ja też bardzo poprosze o te nazwy. co prawda mó synek ma się całkim nieźle, raczej mało narzeka na ząbki, choć popłakuje przez sen od jakiegoś czasu - co mu sie wczesniej nie zdarzało. ale w tym przypadku to moze mu sie coś śnić lub jest mu nie wygodnie, albo brakuje mu smoczka. śpi po 12 godzin :) jupi jaj - bo nie cierpiałam poudek nocnych by robić jesc. Ciekawe kiedy zęby mu wyjdą i jak bedzie przechodził to coś narazie to mam tylko specjany smoczek by masował dziąsła i jest otoczony takim specjalnym żelem, bo mały smoka wkłada na wszystki sposoby do buzi i się bałam żeby sobie krzywdy nie zrobił a tak ma dwa w jednym smoczek i gryzaczek, który wręcz uwielbia i nie chce już żdnego innego :)
 
Ciekawe kiedy zęby mu wyjdą i jak bedzie przechodził to coś narazie to mam tylko specjany smoczek by masował dziąsła i jest otoczony takim specjalnym żelem, bo mały smoka wkłada na wszystki sposoby do buzi i się bałam żeby sobie krzywdy nie zrobił a tak ma dwa w jednym smoczek i gryzaczek, który wręcz uwielbia i nie chce już żdnego innego :)[/quote]

jestem bardzo ciekawa co to za smoczek bo i nam by się takowy przyjaciel przydał a więc z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam.
 
I nam by sie taki smoczek przydał, bo Kacperek wkłada wszystko, co możliwe do buzi! Jak narazie ma niecałe 6 miesięcy i jeden ząbek, lewa, dolna jedyneczka i łobuziak przygryza sobie nią mojego cyca i strasznie się z tego cieszy, jak krzyczę ałaaa...Wychodzenie ząbków przechodzi dość łagodnie!
Zapraszamy na nasz blog Blog kacperek3 na www.smyki.pl

moz-screenshot-57.jpg
moz-screenshot-58.jpg
8320.jpg
 
hej mój synek jak miał 3,5 mies to wyszły mu dwa dolne ząbki wszystko odbyło się bezboleśnie a teraz okropnie się ślini, wkłada rączki do buźki widzę że starsznie muszą boleć go dziąsełka chyba będą mu szły górne kupiłam mu żel Dentinox bo w nocy się budził co 30 min a tej nocy spał bardzo ładnie
 
reklama
hej mós synek jak miał 3,5 mies to wyszły mu 2 dolne ząbki bez żadnego bulu i ślinienia się przynajmniej ja tego nie widziałam ale teraz strasznie się ślini, wkłada sobie paluszki do buzi gryzie śliniaki gryzaczków nie chce gryź wczoraj kupiłam mu żel Dentinox bo w nocy się budził bardzo często gdzie wcześniej mu się to nie zdarzało a tą noc przespał bardzo ładnie pozdrawiam
 
Do góry