reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Moja ma 7m wlasnie wycierpieliśmy 2 dolne jedynki. Minąly 2 tygodnie i mała znów wariuje - czy jest to możliwe, ze następne ząbki się sypią? Ile czasu mija pomiędzy jedynkami dolnymi a górnymi?

To możliwe, mojemy synowi po dolnych jedynkach szybko zaczęły wychodzić zęby u góry prawie równocześnie jedynki i dwójki. Biedaczek
 
reklama
Mój syn zaczął wkładać palce do buzi i jęździć po dziąsłach jak miał 3 miesiące, a zęby wyszły jak miał 5,5 miesiąca.

Moja córeczka zaczęła tak robić mając 7 tygodni do tego strasznie się śliniła/ślini a próby odciągnięcia piąstki od buzi kończą się płaczem :nerd:
Ciekawe kiedy u niej zaczną się pojawiać:baffled:
 
moge ogłosic wszem i wobec że mój synus dostał pare dni temu pierwszego zabka !!!!!!!!!:-):-):-):-):-) a miał juz rok i 20 dni wiec nie ma co narzekac.....my musielismy długo czekac choc mały wkładał rączki jak miał 5 miesięcy,ślinił sie strasznie też od 5-ego miesiąca. mimo to ząbki dopiero wyszły :dry::-)
 
witam, ja prosze szybko o konsultacje:) moja coreczka budzi sie co gidzne srednio i starsznie placze miala troche goraczki w dzien ale dalam jej nurofen i przeszlo. Ale teraz zbliza sie noc i juz sie raz obudzila, naparwde strasznie placze nie da sie uspokoic musi sie obudzic dobrze z pol godz sie z nia pochodzi i jest lepiej i usypia, ale to jest starszne ten placz:( chcialam sie spytac czy ktos tez tak mial, bo moze to nie zabki:/ mala 4 lutego skonczy 6 miesiecy a placze juz tak 2 dni
 
Ja na Twoim miejscu kocha poszla dla swietego spokoju do lekarza. Wydaje mi sie,ze mozesz jeszcze dzien poczekac, sprawdz rano czy przebily sie zabki albo chociaz czy widac je przez dziaselka.
Moja mala jak wyszly pierwsze zabki ( 2 dolne jedynki) to miala 5 mscy i 10 dni i cala noc mi marudzial i cycka ssala. A rtano okazalo sie ze ma zabki, Przy czyszczeniu gaza poczulam dwie igielki. Ale czytalam wiele razy,ze niby dzidzia nia powinna goraczkowac czy zabkowaniu , ze to moze byc objaw jakiegos przeziebienia itp.
Poczekaj jeden dzien jak nic nie bedzie to polecam wizyte u lekarza. Pozdrawiam
 
Mojej corci MAlince, wyszly pierwsze dwie dolne jedynki jak miala 5 mscy i 10 dni, potem po miesiacu i 4 dniach wszla prawa jedynka a dwa dni pozniej pokazala sie lewa jedynka. A tydzien po tym wyszly gorne dwie dwojki. Strasznie szybko zabki jej sie pokazuje. I smiesznie wyglada, bo one sa tak slodka skrzywione( gorne ),ale podobno to nic nie znaczy.;) Pozdraiwam szczesliwe mamy mamuski naszych wampirkow.
 
Dziewczyny, jak mojej córeczce wychodzi ząbek to cierpi bardzo głównie w nocy i wtedy aplikuję jej Ibufen, bo to jej wyraźnie pomaga i zbija tę potworna gorączkę. Czy wy też podajecie takie środki? A moze sobie jakoś inaczej z tym bólem i gorączką radzicie?
 
reklama
mojemu synusiowi wyszedł pierwszy ząbek i o dziwo nie jedynka a trójka.dziąsełka mu smarowałam dentinox gel na Stasia działa najlepiej a przeciw gorączkowo nurofen albo eferalgan w czopkach syropki wypluwa
 
Do góry