reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

U nas za to wielka niespodzianka. Całkiem przypadkowo nieoczekiwanie odkryłam ząbek u mojego niespełna 4 miesięcznego synka:szok::szok::szok::szok::szok::tak::tak::tak::tak::tak:. Pojawił sie bez jakichkolwiek objawów. Trochę się martwię, czy to aby nie za szybko i czy zęby przez to będą mocne??????????
 
reklama
Moja córcia ma już dwa ząbki,pierwszy wyszedł jak miała 4 m-ce,też martwiłam się ,że trochę zawcześnie,ale okazało się ,że mój mąż też tak wcześnie ząbkował i ma bardzo mocne zęby.jakie będą ząbki nie zależy od tego kiedy wyjdą...geny i pielęgnacja
 
moja córeczka miała pierwszy zabek jak miala 5 m i tydzień. w zasadzie to 2 ząbki od razu. Teraz wyszły 2 kolejne, równocześnie 2 górne jedynki. Ma 7 miesięcy i 2 tygodnie.
 
u nas pierwsze ząbki pojawiły sie trzy dni po skończeniu 5 miesięcy ( dolne jedynki). A teraz po prawie dwóch tygodniach męki przebija sie górna... dwójka:happy:. Na razie widać tylko jedną, ale dziasełka są napuchnięte i po drugiej stronie.Zobaczymy.
 
Witam,
Mnie póki co chyba ząbkowanie nie dotyczy bo mała ma niespełna 2 miesiące ale chciałabym wiedzieć jak się zaczyna,jak wyglądają wtedy dziąsełka dzidzi w buzi,moja mała ślini się bardzo i w środku jej dziąsełka w niektórych miejscach są bardzo białe,może to nic nie oznacza jeszcze, ale może przygotowują się powoli żeby za parę miesięcy wypuścić pierwsze ząbki?
 
od kilkunastu dni mam problem z moim prawie 7msc synkiem.otoz colin wczesniej jadl w nocy co 3 godz na swieta bylismy w polsce i przestawil sie na ostatnie jedzenie o 24.po powrocie jadl o 24 ale trzeba bylo go od ok2 w nocy brac do lozka bo sie strasznie rzuca (doslownie)pomialkuje,postekuje,turla sie i wstawac trzeba bylo co pare minut.od dwoch dni budzi sie z placzem ok 24 i nie chce jesc strasznie sie rzuca niby spi ale cos mu przeszkadza dzis nawet mial lekka goraczke w dzien.colin ma prawie 7msc i zadnego zeba i nawet nic procz tych ciezkich nocek nie wskazuje na to zeby wkrotce sie pojawily bo dziasla sa normalne.czy ktoras z was miala podobne przezycia?pozdrawiam
 
Bardzo możliwe, ze to pierwsze objawy i niedługo zaczną pojawiać sie perełki. życzę cierpliwości i zaopatrzenia sie w żel do dziąseł i ewentualnie nurofen w syropku na gorączkę.
 
To mogą być ząbki. Mój synek też boleśnie przechodził ząbkowanie. W nocy budził się i bardzo płakał z bólu. Rzucał sie po łóżku, kopał nóżkami. Przez sen też stękał. Często towarzyszyłą mu gorączka. Ja dla z łagodzenia bólu smarowałam zelem, choć to za bardzo nie pomagało. Podawałam w nocy w razie takiego bólu Ibufen. Szybko działał i synek mógł przespać spokojnie po nim ok 5,6 godzin.
U nas własnie po takich nockach potem przebijał się ząbek. Pewnie też niedługo zobaczysz.
 
reklama
najprawdopodobnie to niedługo zobaczysz ząbka mój synek wczoraj skończył trzy miesiące i już na dole przebiły mu się dwa lekarz na noc kazał podawać mu Nurofen GŁOWA DO GÓRY;-)
 
Do góry