reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Odnosnie poczatkow zabkowania, to nie ma za bardzo co patrzec na metryke, tylko na objawy. Mojej malej wyszly 2 pierwsze zabki, jak miala 3,5 miesiaca. A przeciez zdarza sie tez, ze dzieciaczki juz rodza sie z jakimis zabkami.
Z kolei co do objawow, to samo slinienie i wkladanie raczek, to jeszcze nie zwiastun :-) Tak robi wiekszosc maluszkow w wieku ok. 2, 3 miesiecy. taki etap nie do konca zwiazany z zabkami.
Latwiej rozpoznac zabkowanie po wygladzie dziaselek. Robia sie takie jakby spuchniete, czerwonawe, sinawe, jakby miejscami krew do nich nie dochodzila.. zreszta poznacie...
Anetac, mysle, ze u Twojej corci, to juz spokojnie moze byc poczatek zabkowania. Tylko patrzec, jak zobaczysz pierwsze perelki.
Aha... chwilowa niechec do jedzenia, to tez nie musza byc zabki. Dzieci przybieraja na wadze w rytmie szeciotygodniowym. Po duzym skoku wagi czesto nastepuje etap niecheci do jedzonka...
Mhm.... jeszcze jedno, ale to was raczej nie dotyczy. Placz przy jedzeniu, odwracanie glowy, objawy bolu podczas ssania, to czasami symptomy zapalenia ucha....
Glowy do gory.
 
reklama
Witam wszystkie mamusie małych zębaczy:-)
Podstawowy objaw ząbkowania to bardzo silne ślinienie, "rozpulchnione"zaczerwienione dziąsełka-czasem gorące w dotyku.
Kubuś ząbkowanie przeszedł w zasadzie bezboleśnie, bez marudzenia itp.Przydały się te szczoteczki masujące np. Canpol Babies-w zestawie mięciutka szczoteczka do mycia pierwszych ząbków+ gumowa masująca i taka"maczuga" z gumowymi kolcami którą dziecko może sobie samo masować.
Niektóre dzieci mogą nawet gorączkować przy ząbkowaniu, nie mieć apetytu itp.
 
:szok:hej jestem poczatkujaca,mam pytanie czy jakies dzieciatko przechodzilo zabkowanie w wieku 2 m-cy????????????bo moj maluszek wlasnie chyba zaczol ma biale babelki na dolnych dziaselkach i 2 kreski jakby pekaly dziasla,od tygodnia wklada piastki do buzki i placze cale dnieno i oczywiscie sie slini...
 
Zdarza sie, ze dzieci rodza sie juz z wyrzynajacymi sie zabkami, choc sa to wyjatkowo rzadkie sytuacje. Nam sie wydawalo, ze Jas zabkuje jakos tak od trzeciego miesiaca, ale na zeby musielismy czekac do siodmego. Nic to strasznego, tylko trzeba pamietac o przemywaniu jamy ustnej malucha rumiankiem badz szalwia, co najmniej dwa razy dziennie, bo jednak wczesne zabkowania to wieksza podatnosc na prochnice.
 
Moja chrześnica urodziła sie z zębem:-) a nasza Zuzia tez szybko zaczęła sie ślinic , jeść rączki i mieć obrzmiałe dziasła a pierwsze zęby dostała jak miała 4,5 m-ca, teraz ma pół roku i ma trzy i czwrty lada dzień:-)
 
Też słyszałam, że wczesne ząbkowanie nie jest dobre bo ząbki mogą być słabe i podatne na próchnicę. Mój maluszek za dwa dni skończy trzy miesiące, ale też już go od jakiegoś czasu podejrzewam o początki ząbkowania :tak:. Czytałam, że same objawy ząbkowania przy pierwszych ząbkach mogą poprzedzać ich wyjście nawet o dwa miesiące.:-)
 
justiwis u mojej oliwci w wieku dwoch tygodni pojawily sie plamki ktore rosly i lekarz stwierdzil ze to zeby. Mimo wszystko jakies trzy tygodnie temu plamki zniknely za to lekko spuchly dziaselka, narazie Oliwcia jest caly czas bezzebna.
 
Moja corka ma 3,5 m-ca i ostatnio strasznie marudzi, slini sie i wklada do buzi wszystko, co dorwie w swoje raczki. Czy to oznacza, ze zaczyna zabkowac?
 
Oznaki ząbkowania mogą być takie jak mówisz,że ślinienie się,marudzenia.
Powiem ci,że moja się śliniła się od 4 miesiąca,a pierwszy ząbek dostała jak miala ponad 8 miesięcy. Zanim ząbki wyjda,na dziosłach widać białe zacząstwi ząbków. Mojej siostrzenice wyszły ząbki jak miala 5 miesięcy,ale jej tata też miał bardzi wcześnie ząbki.Trzeba być cierpliwym i spytaj sie w aptece o maść dla dzieci jak ząbki wychodzą moża ona łagodzić ból.
 
reklama
czesc elath u mnie bylo to samo co u agi synek slinil sie od 4 miesiaca a zabki wyszly mu dopiero kolo 9 miesiaca ale kazde dziecko przechodzi to indywidualnie.powiem ci ze bardziej sie slinil wtedy niz jak mu naprawde szly te zabki teraz ma 11 miesiecy i 3 zabki pozdrwiam
 
Do góry