reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
Zdaje się,że mamy na forum zośkowego dystrybutora żyrafek o swojsko brzmiącym imieniu....Zofia :-D:-D:-D
 
Synkowi wychodza górne czwórki tylko jakos inaczej niz te co juz ma. Stad moje pytanie do czy to normalne by te dziaselka w tym miejscu byly tak strasznie spuchniete i az sine od srodka??? Czy tak powinny wygladac tylnie wyrzynajace sie zabki czy cos jest nie tak?:baffled:
url=http://www.maluchy.pl]
li-32639.png
[/url]
U nas górne czwórki tak właśnie wychodziły, ateraz dolne jeszcze gorzej bo już z miesiąc się męczy a dziąsła to ma spuchnięte aż w miejscach ząbków trójkątne takie:szok:
 
...na zabkowanie jeszcze przyjdzie czas- :cool2:

ale co z higiena jamy ustej u mlodszych dzieci (parotygodniowych)???

... niedawno slyszalam ,ze od czasu do czasu ,nalezy czyscic takim maluchom podniebienie i dziaselka (patyczkiem lub gazikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie)- jak sie mleko zbiera... zeby nie byo np. zadnej plesniawki :dry:
... moja princeska ma czyste podniebienie... i chyba nie ma potrzeby ,zebym jej tam czyscila....:confused:

ciekawa jestem waszych opini...
.... czyscilyscie buzke w srodku waszym bejbikom !???
 
Ostatnia edycja:
...na zabkowanie jeszcze przyjdzie czas- :cool2:

ale co z higiena jamy ustej u mlodszych dzieci (parotygodniowych)???

... niedawno slyszalam ,ze od czasu do czasu ,nalezy czyscic takim maluchom podniebienie i dziaselka (patyczkiem lub gazikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie)- jak sie mleko zbiera... zeby nie byo np. zadnej plesniawki :dry:
... moja princeska ma czyste podniebienie... i chyba nie ma potrzeby ,zebym jej tam czyscila....:confused:

ciekawa jestem waszych opini...
.... czyscilyscie buzke w srodku waszym bejbikom !???

moja kolezenka czyscila tak, i mnie tez przekonywala, ze trzeba.....ale je nigdy tego nie robilam:-p:-p:-p:-pbalam sie tych wrzaskow, bo na pewno by sie to dziewczynom to nie spodobalo..... I moje dziewczyny NIE mialy nigdy problemu z plesniawka:no::no::-). Wiec wcale nie wydaje mi sie to konieczne, nie ma potrzeby, czyscilabym tylko w przypaku jak juz jest plesniawka:baffled:.....
 
dziewczyny mam proble moja 2 miesieczna corka strasznie sie slini non stop wklada do buzki raczki strasznie przy tym lamentuje... nie wiem co to moze byc? zastanawiam sie miedzy zabkami (na ktore pewnie zawczesnie) a plesniawkami (ale nic nie widac) a wy co myslicie?
 
Moja Mała też ma 2 miesiące, ślini się i wszystko wkłada do buzi łącznie z własnymi rączkami ale to raczej wynika z ciekawości niż z jakiś dolegliwości.
Na zęby jest za wcześnie, buzia czysta.
Nadmiar śliny spowodowany jest pracą ślinianek i nieumiejętnością połknięcia
nadmiaru wydzieliny.
Tak więc wszystko w porządku :-)
 
Witajcie!!! Jestem tu piewszy raz i zabardzo jeszcze nie wiem o co tu chodzi . Czytam wasze posty ale bez rejestracji nie wiem czemu do tej pory tego nie zrobiłam. Dzis postanowiłam sie zarejestrowac moze pomozecie mi i w kilku słowach dacie mapke poruszania sie tu u was???:-)
 
reklama
Do góry