reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Zaba, jak najbardziej ząbki, Mikołaj miał ok 3 miesięcy jak wyszły mu naraz dwie dolne jedynki.... i właśnie tkie objwy były jak podałaś...
 
reklama
O rany, Małgosia jeszcze nie wyrosła z koleczek, a już ma objawy, o których piszecie i widoczne zbielenie dziąsełek... Będzie wszystko na raz!
 
Zaba pisze:
moj synek juz od jakiegos czasu ma biale 2 kreseczki jakby na dolnym dziasle w miejscu jedynek, pediatra zapytany przeze mnie czy to juz, stwierdzil ze nie, ze jeszcze sporo czasu do ukazania sie zabkow, ze nie widzi symptomow, od tygodnia maly sporo ulewa jedzenia juz z zoladka, malo je w dzien a na wieczor potrafi pochlonac sporo. Slini sie oczywiscie i gryzie lapki, czy myslicie ze te jedzeniowe karuzele moga zwiastowac zabki?

moja mała też ma takie objawy ::) ciekawe czy to faktycznie będzie tak ::) :)

Ciapaczek pisze:
Małgosia jeszcze nie wyrosła z koleczek, a już ma objawy, o których piszecie i widoczne zbielenie dziąsełek...
mojej małej też bieleją dziąsełka ale przy płaczu,więc nie wiem czy to nie z wysiłku i czy u mojej Lenki to jakieś oznaki na ząbkowanie ::) no w końcu przechodzimy przez 4 miesiąc :)

mama miniusia pisze:
Mam pytanie a ile kosztuja te trzy szczoteczki z Compolu??

dziewczyny,w jakim celu kupujecie te szczoteczki ? to mycia ząbków czy np.jak dzidzi ząbkuje i gryzie szczoteczkę to ma ulgę ?
 
Kuba ma już 5 ząbków i kolejne 2 w drodze.
Jak narazie najgorzej cierpiał przy pierwszych czterech.
Teraz jest dużo lepiej i mam nadzieje, że tak zostanie.
Przy tamtych wybudzał się i płakał w nocy dopóki nie podałam mu nurofenu.
Teraz również się wybudza ale znacznie rzadziej i wystarczy, że posmaruje mu dziąsełka Dentiroxem.
Oby tak dalej.
Pozdrawiamy
 
reklama
Mikołajkowi wyszły pierwsze dwa ząbki na dole w trzecim m-cu. wczesniej bardzo sie slinil i gryzl. teraz M skończył pół roczku i ma już cztery zabki, bo dolaczyly jeszcze dwa na gorze. ogolnie chlopiec ladnie sobie radzi, ale jak juz go zlapie to z bolu az wyje. na szczescie zdarza sie to rzadko i zawsze wieczorkiem. wowczas podaje mu czopek viburcol i po paru minutach ustepuje. mamusie-polecam te czopki. szkoda, zeby maluszek tak cierpial, a te zele itc. to tylko na ukojenie, ale bólu nie odgonia.
 
Do góry