reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Kiedy wyjdą to będą. Moja mała śliniła się od 3 miesiąca w 5 miesiącu wyszły 2 dolne jedyneczki. Do 8 miesiąca była cisza potem wyszły 2 górne dwójeczki i teraz idą górne jedyneczki. Każde dziecko inne i każdemu wychodzą w innym czasie, a niektóre nawet rodzą się z ząbkami.
 
reklama
Moja Oliwia zaczęła się slinić gdy miała 3 miesiące, wszyscy mówili, że to napewno ząbki!! okazało sie jednak że była to błedna opinia:( Oliwia dwie dolne jedynki dostała dopiero gdy skończyła 9 miesięcy:))) Teraz ma już trzy ząbki a czwarty na dniach wyjdzie:))
 
Moja Julcia niedługo skończy 6 m-cy i nadal nic, ale od kilku dni naprawdę daje w kośc i może????zobaczym.
Pozdrawiam,pa.
 
Mój Konrad jest tym ciekawym przypadkiem, który się urodził z ząbkami :)
Jedna dolna jedynka była od razu, druga się przebiła jak mały miał jakiś miesiąc. Teraz ząbki podrosły a nastepnych nie widać na razie, chociaż kto wie ... coś się chyab dzieje, bo znów zaczął paluszki pchać do buzi, ślini się bardziej i dziąsełka ma podpuchnięte. Ciekawe ile będizemy czekać na kolejne ząbki.. chociaż przyznam, zę wcale mi się nie spieszy :laugh:
 
oj, Martyna, macie szczescie, ze maly urodzil sie w powiedzmy oswieconych czasach ;) kiedys takie dzieci traktowano jak strzygi, bo skoro z zabkami to diabelskie nasienie :)

moje potomstwo nadal bez zabkow, choc niby cos tam widac, jakies zgrubienia na dziaslach. ale poza slinieniem cisza.
 
taaa... dentinox w zelu, drewniana lyzka, a jak nie pomaga to panadol. i tabletki uspokajajace homeopatyczne. dla mnie ;D
 
Dokladnie jak Naja, tylko Panadol tylko jak goraczkowala.
Pomaga jej jeszcze chlebek kukurydziany - cos jak pieczywo Wasa. Tylko nie wiem, czy Twoja pociecha poradzi sobie. Taki chlebek fajnie drapie dzieselka i syci.
 
moja ma 7 miesiecy i jak narazie stosuje Calgel i masuje palcem dziąsła ale powoli to nie wystarcza. Z tablerkami na uspokojenie dla mnie to dobry pomysł :)
 
reklama
Ja używam Calgel.. mojej małej wychodzi teraz 6 ząbków na raz ale nie widać specjalnie aby cierpiała z tego powodu.Choc czasem jak dłubie tam paluszkiem to ja zaboli. Jak była młodsza to dała sobie pomasować dziąsełka gumową szczoteczką i to jej pasowało no ale teraz już nie daje i gryzie :). Słyszałam, że borówka amerykańska jest również dobra na dziąsełka jak byliśmy na wakacjach u mojej mamy to zrobiłysmy taką papkę i smarowałysmy małej dziąsełka niby nie płakała. Ale i tak większośc zlizała :). Pozdrawiam. Ząbki trzeba przeżyć niby pierwsze są najgorsze ale nie zawsze tak jest.
 
Do góry