reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wybieramy imiona dla licowych maluszkow

U mnie jest problem z drugim imieniem, moja mama ma Teresa na drugie po swojej mamie, ja mam Urszula po mojej mamie a przecież nie mogę małej dać na drugie Milena, bo nie jest święte:-( Będę musiała wraz z M po raz kolejny wziąć się za wymyślanie, i do tego musi pasować do Nikola... nie chcę okaleczyć dziecka:-D

Wczoraj mój wujek wmawiał mi że mam nazwać małą Ludwina, bo dziadek Ludwik wtedy będzie wniebowzięty:-D Uśmiałam się z M do łez:-)
 
reklama
A ja cały czas bez imienia nawet pierwszego teraz bierzemy pod uwagę: Franciszek, Jan, Antoni, Szymon...


 
ewa my tez nei mamy imienia, teraz rozwazamy miedzy Patrykiem i Aleksandrem, na poczatku mial byc Nikodem, pozniej Mikolaj a teraz miedzy tymi dwoma wybieramy.
 
Wiecie co ale dałyście mi do myślenia, ja się tam nie znam zbytnio na świętych imionach i teraz się zastanawiam czy nasze Lena jest święte?? A to bez tego ksiądz nie da chrztu dziecku ?
 
brejka pewno ze da:)zobacz ile wkolo ochrzczonych Denisow,Kevinow czy Vanesek chodzi;)
 
ewa my tez nei mamy imienia, teraz rozwazamy miedzy Patrykiem i Aleksandrem, na poczatku mial byc Nikodem, pozniej Mikolaj a teraz miedzy tymi dwoma wybieramy.
pamietam ,ze mial byc Mikolaj :)
ja chcialam Patryk ale bedzie Dawid ..nawet juz nie moge zmienic bo synek ciagle mowi Dawid to Dawid tamto :)
 
Czyli jak, jeżeli będę chrzciła moją mała to ksiądz ochrzci mi ją z jednym imieniem (Nikola), nawet jeżeli nie jest ono święte?
Nie wiem jak jest teraz ale wiem że np moja siostra niecałe 3 lata temu musiała dawać drugie imię święte, więc nasz Tobiasz dostał na drugie Marek.
 
reklama
a tego to juz nie wiem,kazdy ksiadz inaczej sobie wymysla,przewaznie daje sie dwa imiona,chociaz zwykle te drugie w niczym sie nie przydaje.

My bedziemy tutaj w DE chrzcic,w PL ksiadz robi za duze problemy,bo zwiazek niesakramentalny,bo chrzestny po cywilnym,bo imie nie takie i bla bla bla...a tutaj jak sie pytalismy to mi proboszcz powiedzial ze cieszy sie ze chcemy dziecko w wierze katolickiej wychowac i jak juz bedie tak daleko to mamy przyjsc ustalic date:)
 
Do góry