reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wybieramy szkołę rodzenia i szpital w Warszawie

Sylwia79

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Styczeń 2005
Postów
857
Licpowe brzucholki, która jeszcze nie ma upatrzonego szpitala i skzoły rodzenia a jest z Warszawy lub okolic to zapraszam do wspólnych poszukiwań... może uda się być na tym samym kursie lub rodzić jednocześnie w końcu wszytskie jestesmy lipcowe a dzieciuchy nie słuchają sie lekarzy i nie pojawiają się zgodnie z kalendarzem...

ja na razie slyszałam jedynie opinie o szpitalu i szkole rodzenia na żelaznej, mam dwóch świeżo upieczonych tatusiów w pracy, którzy służą mi za źródło informacji w tym temacie, no ale niestety tam jest drogo... może słyszałyście opinie o innych placówkach?
 
reklama
Podobno tania szkoLa jest przy szpitalu na Wołowskiej, nie znam szczegółów ale spróbuje zdobyć jakieś informacje.

Pa
 
Wczoraj szperalam troche i nawet dobry a niedrogi jest szpital w nowym dworze maz., w sumie mam do niego taka sama odleglosc jak do tych warszawskich, a nie maja tam wielu porodow 1-2 na dobe wiec nie ma masowki, no i ceny nie sa warszawskie... musze sie dowiedziec szczegolow, szkole tez maja tania bo 180 zeta (z info w necie, ale musze jeszcze to potwierdzic tel)... :)
jest to pewna opcja... dobrze ze jeszcze jest troche czasu wiec mozna sie zastanowic...
 
Dziewczyny, jak wszystkie wylądujemy na Woloskiej to bedziemy chyba rodzic zbiorowo, bo tam nie za bardzo sal, hi hi :lol:

Ja tez sie zastanawiam, ale nie wiem, bo tam po prostu moze nie byc miejsca. Mogą rodzic maxymalnie 3 osoby na raz, z czego wtedy dwie na jednej sali :(

A co myslicie o Kasprzaka? Tam chyba najlepsza opieka dla noworodkow. Rozwazalam tez Karową - tam byl remont i obecnie sa swietne warunki, no i duzo wiecej sal pojedynczych. A na Woloskiej z kolei kiepska infrastruktura... Stare łóżka i łazienki tez podobno nienajlepsze... Zupelnie glupia jestem jak czytam opisy i opinie dziewczyn :roll:

Dajcie znac, jak sie cos jeszcze dowiecie

brzuchatkowe pozdrowka
 
No to na Wołoskiej wszystkie mozemy sie nie zmieścić:))
Wczoraj byłam na żelaznej - odiwedzałam koleżankę która ze swoja dzidzia w brzuszku tam wyladowała i poszłam do Izby przyjęc wszystkiego sie dowiedzieć:
Poród rodzinny kosztuje 1000 zł ( chyba że masz z tamtąd lekarza prowadzacego lub chodziłas do szkoły rodzenia - wtedy 800zł)
Znieczulenie zo kosztuje 500 zł no i do tego ewentualnie położna i każda ma swoja cene idywidualnie od 800-1500zł. Nieźle co??
Poza tym szpital jest b. ładny, czyściutki i sprawia pierwsze wrażenie ok - personel tez zdaje sie byc przyjemny. tylko dlaczego za taką kase??
Ja juz nie wiem gdzie z tym brzucholem sie udać???
 
Moja kolezanka ma rodzic na Woloskiej w lutym i juz sie dowiadywala jak tam wygląda sytuacja. I to prawda ze odsylaja kobiety :( No ale jak są tylko trzy miejsca, to szybko sie tam zapelnia.

Chyba trzeba opracowac jakąś opcję zapasową, tyle tylko ze chcialam rodzic w szpitalu w ktorym bede miala szkole rodzenia, zeby troche znac i szpital i personel i wiedziec kogo sobie wybrac na polozna. Aj... trzeba to bedzie dobrze zaplanowac
 
No tak a jak nas jest tyyyyle na lipiec:)))))
Ciekawe tylko co zrobia twedy jak zdecydujesz sie na połozna i jej zapłacisz za poród - a tu miejsca nie ma:(
tez chciałam chodzic tam do szkoły rodzenia z takich samych powodów Gazelaczku - a poza tym wszyscy wszedzie piszą zeby do szpitala sie nie spieszyc i część pierwszej fazy porodu przesiedziec w domku w wannie - pojedziesz w ostatniej chwili a tu niespodzianka - i jeździj tak po warszawie hi hi a jeszcze niech to beda godziny szczytu.
 
aniu, ja mam termin na 14 lipca, ale wiesz jak jest - generalnie dzidzia sama podejmie decyzje gdy uzna ze juz czas, hi hi :wink:

Ale wiesz co, poloznej placi sie po porodzie - to wiem na pewno i nie daj sobie wmowic ze jest inaczej. Przeciez terminu porodu nie da sie tak dokladnie przewidziec, polozna nie zawsze moze dojechac i generalnie nietrudno sobie wyobrazic rozmaite komplikacje, ktore moga stanac na przeszkodzie. Z tego co wiem, czasami bywa tak, ze gdy sie trafi ze polozna ma akurat dyzur w szpitalu w ktorym rodzisz, wtedy placi sie jej polowe umowionej kwoty za odebranie porodu. Ale to chyba nie wszedzie. Ciekawe tylko co wtedy, gdy porod ostatecznie konczy sie cesarką :D
 
reklama
O rany - jest tyle pytań i wątpliowści - jak to wszystko zorganizować - ja juz zgłupiałam - ale w czwartek lub piatek podjade na Wołoską z mężęm i sie podpytamy co i jak - chyba najbardziej by mi pasowała Wołoska - no i najbliżej z Piaseczna:)
dziekuje za informacje o połoznej - narazie sie tylko zastanawiamy bo tez nie wiem czy warto płacić tyle kasy - przeciez zawsze i tak ktos ma dyzur.
Hi ja ma termin na 5 lipca wiec moze sie spotkamy na Wołoskiej któregos letniego dzionka - bedzie raźniej:))
 
Do góry