reklama

wybita jedynka u trzylatka

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez soppana, 10 Styczeń 2013.

1. soppana

soppana Fanka BB :)

Witam, moja córeczka dwa dni temu tak niefortunnie uderzyła o ławę, że ząbek wypadł jej w całości (górna jedynka)
    Byliśmy u dentysty w godzinę po upadku i właściwie nic nie stwierdził, że wypadł w całości, nic z tym się nie da zrobić, zawiązek stałego zęba mógł się uszkodzić i jeszcze coś o pękniętej blaszce w dziąśle, którą pewnie będzie trzeba usunąć.
    Mam zamiar skonsultować jeszcze u stomatologa dziecięcego, bo niepokoi mnie ta blaszka oraz czy pozostałe ząbki nie poprzesuwają się względem siebie i potem stałe będą krzywe
    Czy ta jedynka w ogóle wyrośnie?
    Jak brak jednego zęba może wpłynać na mowę?

2. reklama
  3. witaj
    na pewno to przeżycie jest dla ciebie traumatyczne, ale dużo lepiej, ze ząb wypadł w całości niż został wbity do dziąsła. Żeby stwierdzić czy stały ząb się uszkodził potrzebne będzie zdjęcie Rtg okolicy urazu. Może tak się zdażyć, ze zęby się poprzesuwaja , aby temu zapobiec polecam konsultacje z ortodońta i ewentualne wykonanie aparatu ortodontycznego z dostawionym zębem w miejsce wybitego. Dzieci bardzo szybko się przyzwyczajaja do takich rozwiazan i ryzyko krzywych zebow stałych odchodzi w siną dał.
    zwykle brak 1 zęba nie wpływa dramatycznie na mowę, ale jeśli tak Się stanie to aparat opisany wyżej rozwiąże ten ewentualny problem
    Pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

Poleć forum