reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wybór szkoły rodzenia w Łodzi

NJa również polecam centrum dla mamy, super atmosfera, pani Magda pomocna w trakcie i po zajeciach, jest też super doradzą laktacyjnym i dula. Poza tym ciekawe zajęcia, ja chodziłam zmężem na dłuższy kurs, na każdych zajęciach uczylismy sie odychać, pozycje do porodu sn, co po cc, co czeka nas podczas porodu , co oznaczaja rozne pojecia itp. Naprawde polecam warte swojej ceny, która równiez nie jest zbyt wysoka:)
 
reklama
Słuchajcie, kiedy trzeba (najpóźniej) zapisać się do takiej szkoły? Czy gdzieś mogę znaleźć jakiś wykaz szkół rodzenia? A czy mój ginekolog może coś polecić?
 
Kurs trwa zazwyczaj 8 tyg więc teoretycznie 8-10 tygodni przed terminem porodu, tyle, że z takim dużym brzuszkiem ciężej się poruszac, zwłaszcza, że często lekarz każe się nie przesilac, albo kobietka leży w szpitalu. Najwcześniej możesz się zapisac ok. 25 tyg (o ile dobrze pamiętam, róznie jest w różnych szkołach). Dlatego najlepiej sobie wypośrodkój - nie za wczesnie aby nie zapomniec i nie za późno, aby ukończyc kurs.
 
ja chodzę na kurs w Centrum dla Mamy. Nie pytano mnie o tydzień ciąży i bez problemów zapisałam się w 19 tygodniu. Zajęcia są ciekawe, na temat, ze specjalistami, którzy mają dużą wiedzę, nie ma pytań bez odpowiedzi i to mi się podoba, prowadzące zajęcia są cierpliwe i do pogadania. Tematyka jest szeroka i dobrze dobrana. Dodatkowo można liczyć na pomoc po porodzie, nie tylko na doradcę laktacyjnego, można wypożyczyć odciągacz i wagę niemowlęcą. dodatkowo oferta kursów cały czas się poszerza. polecam tą szkołę.
 
Hej, my tez chodziliśmy na zajęcia w Centrum dla Mamy - kurs dłuższy. Jak dla mnie generalnie ok - sporo trików jak sobie radzić z maluszkiem. Szczególnie fajne zajęcia z taką drobną, ciemnowłosą dziewczyną. Moim zdaniem tylko 2 minusy: za dużo reklamowanie różnych firm i brak wskazówek co do karmienia dziecka butelką - nie każdy może karmić naturalnie. Ja biorę leki, które to uniemożliwiają i czułam się troszkę olana i zła, wyrodna matka. Chociaż chyba lepsza taka i na chodzie:p
 
Też chodziliśmy do Centrum dla Mamy - dłuższy kurs. I podobnie jak poprzedniczka - generalnie szkoła godna polecenia. Przyjemna atmosfera, nie ma problemu z odrabianiem zajęć w innym terminie, nie ma problemów z zapisaniem się ( jak dzwoniłam do Madurowicza to pierwsze pytanie - kto prowadzi ciążę?!:angry:) Trochę nam momentami przeszkadzało, że wiedzę można by przekazać w krótszym czasie ( ale to już kwestia gustu - z mężem wolimy podawanie samych konkretów;-))
 
Witam Przyszłe Mamy.

Jak szkoła rodzenia w Łodzi to polecam NAS-TROJE. Dwie prowadzące - przesympatyczne i bardzo komunikatywne położne.. Zajęcia prowadzone kompetentnie i na wysokim poziomie. Ja niedawno urodziłam Zuzie... Dzięki tej szkole rodzenia mój poród nie był taki straszny jak go sobie wyobrażałam a opieka nad Zuzią przyszła mi łatwo - szybko przełamałam strach, ale to dlatego, że w szkole rodzenia mogłam wszystko przećwiczyć na fantomach przypominających noworodka. Szkoła proponuje dwa rodzaje kursów - pięciotygodniowy i weekendowy. Ja korzystałam z weekendowego, ponieważ mój mąż ma czasochłonną pracę a chciałam chodzić z nim. Zajęcia przekazywały zarówno wiedzę praktyczną jak i teoretyczną... pojawiło się wiele dyskusji, były również zabawy typu malowanie brzucha, chwile relaksacji... Naprawdę gorąco polecam! :) Moja siostra wcześniej skończyła kurs pięciotygodniowy w NAS-TROJE. Też bardzo sobie chwaliła ten kurs - dla mnie ważne jest to że kurs weekendowy jest równie wartościowy jak pełny. ze szkoły dostaliśmy też różne materiały do poczytania i próbki różnych artykułów kosmetycznych, czasopisma dla mam itp. :)

Gorąco polecam :)
 
Witam serdecznie.
My właśnie skończyliśmy kurs weekendowy.Zapisaliśmy się do szkoły Rodzenia Nas Troje przy ulicy Sterlinga.Jesteśmy bardzo zadowoleni.Cieszę się,że daliśmy się z mężem namówić na Tą szkołę.Dzięki Paniom Położnym nasze obawy dotyczące porodu zostały uspokojone a na wszelkie nurtujące nas pytania zostały udzielone odpowiedzi.Było wiele śmiechu i zabawy.Ćwiczyliśmy na fantomach imitujących prawdziwe dzieci, poznaliśmy wiele par o podobnym terminie rozwiązania:)Atmosfera na kursie i prowadzący przypadli nam do gustu.Dostaliśmy nawet dyplomy zakończenia szkoły rodzenia.Było bardzo fajnie miło,wspólnie spędzony czas.
Polecam:)
 
reklama
Do góry