reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowanie ekologiczne czterolatka?

Apropo ekologii tvn zaczyna dzisiaj emitowac jakis nowy program proekologiczny s.o.s DLA ŚWIATA dzisiaj o 15.20 będzie leciał... migawki nawet ciekawe... Piróg się popłakał... zobaczymy...
 
reklama
Piróg płacze nad karpiami w wigilię, więc nim bym się nie sugerowała :rofl2:

a dziś nad grobami zastanowiło mnie czy plastikowe znicza są bardziej ekologiczne od szklanych... No raczej nie, ale cena robi swoje i królują na naszych grobach...
 
mamaGabisi Piróg płacze nad karpiami w wigilię, więc nim bym się nie sugerowała
rofl.gif

a tego to nie wiedzialam :rofl2:
 
a tego to nie wiedzialam :rofl2:

Myślę że trzeba zacząć już od małego uczyć ekologicznych postaw. Segregacja śmieci, oszczędzanie światła wszystko to wdrażam sukcesywnie ale z oszczędzaniem wody jest dużo gorzej...Dzieciaki uwielbiają pluskać się w wodzie, lać ją, wylewać, przelwewać... a rachunki idą w górę. Przecież samo pranie ubranek w pierwszych latach to już trzykrotny wzrost rachunków! Ale teraz mam pomysł żeby po remoncie mieszkania zamontować baterie bezdotykowe w całej łazience, w zlewie i w wannie, zobaczymy jakie reakcje bedą dzieciaków:) Nie wiem jeszcze jakie ale chyba Oras bo są śliczne :)
 
Myślałam, że jak skończą się codzienne kąpiele maluchów to będę mniej wody zużywać. O ja naiwna.
Teraz mała sama lata do łazienki myć ręce i to jest dopiero koszt! Ta leje tą wode niemiłosiernie długo. Kazania, tłumaczenia niewiele skutkują muszę zawsze dreptać za nią albo ją pilnowąć i poganiać.
U mnie taka "poważniejsza" edukacja ekologiczna małej zaczęła się gdy obejrzała teledysk Michaela Jacksona (syn uwielbia) "Earth song". Karolina bardzo przeżywała tą piosenkę. Nazwaliśmy ją "piosenką ekologiczną" dużo było tłumaczenia ale na niej dopiero chyba załapała o co chodzi z tą ekologią.
Niestety frajda chlapania się w łazience jest nadal większa niż troska o zwirzątka i roślinki :-D
 
Przyznajmy, nawet nam trudno tak naprawdę przyjąc do wiadomości, ze wodę nalezy oszczędzać (ze względów innych niż ekonomia gospodarstwa domowego), a co dopiero maluszkowi uwierzyć, że jak woda zawsze leci z kranu w ilośi jakiej sobie zazyczysz to ma to wpływ na to,ze tam gdzieś komuś brakuje...
 
My mamy przezabawne ksiazeczki o ekologii Agaty Loth-Ignaciuk "Tosia i karteczka" oraz "Tosia i pudelko".
Moja za kilka mcy 5latka uwielbia jak jej je czytam.
Juz nie mozemy sie doczekac na kolejna ksiazeczke z tej serii "Tosia i zarowka" .

Polecam rowniez do poczytania "Wielkich przygod malej kropelki wody" Elzbiety Zubrzyckiej:tak:
 
Ostatnia edycja:
Zapomniałam napisać że już jestem po remoncie i baterie bezdotykowe już zamontowane:)(Oras Cubista jednak) Oto moja relacja:) Dzieciaki miały dużo radochy w pierwszych dniach bo nagadałam im że to magiczna bateria:) No ale po paru dniach, nie było już w niej nic magicznego. Dzieciaki lubią z tej baterii korzystać, a ja cieszę się że nie marnotrawię już wody. Jeszcze jedna fajna rzecz jest w tej baterii, otóż ma ona specjalne regulatory, które pozwalają ustawić temperaturę na stałym poziomie, więc dzieci nie mogą się niechcący poparzyć.
 
reklama
Pewnie że tak :) im wcześniej tym lepiej :) dziecko będzie potem sobie kojarzyło :) chociaż to poczucie ekologii trzeba długo kształcić :) żeby mu na całe życie zostało :)
 
Do góry