reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wychowanie przedszkolne potrzebne czy nie?

Rozwiązania
0
Czy zajęcie z rodzaju Akademii Malucha są potrzebne czy nie?
Chodzi mi o tak zwane wychowanie przed przedszkolne?
Spotkałem się z opinią, że większość dzieci po takim przygotowaniu mniej stresuje sie w przedszkolu, zwłaszcza, że "mądrale" zmniejszyli wiek szkolny.

Ktoś już korzystał z takiego przygotowania?

reklama

Felidae

Mama_Misia
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
to chyba naprawde zalezy od dziecka,
ja chodzilam z moim szkrabem na zajecia dl adzieci od 1,8 do 2 lat przez jeden miesiac ( 4 spotkania) we wrocławkim berku, o ile zajecia nawet ciekawe, to wydaje mi sie ze zbyt skomplikowane byly dl atakich maluchow, chyba ze to ja trafilam na taka jakąs nie zdyscyplinowana grupe, w ktorej dzieci nie sluchaly pani a nawet jesli to wogole nie rozumialy czego sie od nich wymaga, wiec zrazygnowalam. Jedynym powodem jaki mnie tam zagnal bylo to zeby Michal przez zime nie zapomnial jak wygladaja inne dzieci :-) i chyba dzieki tym zajeciom szybciej zaczął mowic ale tego nie jestem pewna :-)mniej wiecej do zajec na wszystko "yyyał" pokazująć plcem ;-) nie wydaje mi sie to konieczne a czy przydatne to zalezy jak rozwija sie twoj maluch ( wg mnie:-) )

Mozi

MAMUŚKA BB
Miasto
Małopolska
Rozwiązania
0
Spotkałem się z opinią, że większość dzieci po takim przygotowaniu mniej stresuje sie w przedszkolu, zwłaszcza, że "mądrale" zmniejszyli wiek szkolny.

a jakie na mysli masz zajecia???dzieci w jakim wieku z niego korzystaja????co dzieci tam robia???
wychowanie przed przedzkolem czt przed szkola ci chodzi,bo mowisz o wieku szkolnym????

rozalka

Lutówkowo-sierpniowa mama
Rozwiązania
0

Uważam,że takie zajęcia są bardzo fajne dla dzieci(mówieo Klubach Malucha 2-3 latka),ale to zależy od tego,czy dziecko jest nimi zainteresowane(nic na siłę)i czy są dostosowane do wieku dziecka.Moje dziecko chodzi na takie zajęcia,po pierwsze jest w grupie rówieśników,po drugie bawi sie w zabawy,których sama nie znałam,poza tym jest to czas konstruktywnie spędzony z rodzicem(co zacieśnia więzy),a dla mnie jest to odskocznia od siedzenia w domu.
Jeżeli masz tylko czas,chęci i stać cie na to finansowo,to polecam.Osobiście nie licze na to,że dziecko nauczy sie nie wiadomo czego,że przyśpieszy to jego rozwój,(bopo co,niech sie rozwija we własnym tempie),ale widze ile radości mu sprawiaja takie zajęcia,a to bardzo ważne.
Proponuje pójśc na jedne takie zajęcia i sprawdzić,czy dziecku sie spodoba.:tak:

ika_virgo

Mama Zosi
Miasto
Ostrów Wlkp./Kraków
Rozwiązania
0
rozalka tak z ciekawości jaki koszt takich zajęć? gdzie u Ciebie sie odbywają i jak często są takie zajęcia?

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Magdalena08 Matka cierpiętnica-Matka gestapo Pytanie tygodnia 12
P Wychowanie roczniaka Potrzebuję porady 4
A Wychowanie bezstresowe - opinie Potrzebuję porady 18
A Wychowanie dziecka Potrzebuję porady 4
D Konkurs dla szkół podstawowych - do wygrania sprzęt tenisowy i szkolenia Początek szkoły 0
shiva złe wychowanie, problemy dziecka w szkole Wychowanie 4
willou Wychowanie dwulatka. Potrzebuję porady 5
M warsztaty budowania relacji z dziećmi Wychowanie 0
L Wychowanie starszakow Dzieci urodzone w sieprniu 2015 16
E Wychowanie Potrzebuję porady 3
Magda_z_uk Mamy radzą mamom, czyli wychowanie naszych dzieci :) Dzieci urodzone w grudniu 2014 35
L4dY-bIrd Międzynarodowy Tydzień Douli ( 22-28 marca) ciąża, poród, wychowanie... Wrocław 3
S Mieszkanie z teściami,a wychowanie dziecka Rodzinne porady 5
M Wychowanie ekologiczne czterolatka? Przedszkolaki 29
Strzyga Tatuś - opieka, pielęgnacja, wychowanie ;) Dzieci urodzone w styczniu 2012 55
kruzolek21 Wychowanie - pewnosc siebie Mamy z Irlandii 8
Zulejka78 Wychowanie Dzieci urodzone w 2002 roku 7
monikasia Bez pieluchowe wychowanie...:) Dzieci urodzone w lutym 2010 11
anik567 Wychowanie Dzieci urodzone w styczniu 2009 18
N zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków Archiwum maj 2010 7608
Sasanka18 Wychowanie, radzenie sobie z dwójką Dzieci rok po roku 124
kangurka Wychowanie naszych maluchów - zachowania, emocje... Dzieci urodzone w maju 2008 117
S Pomysły na wychowanie ;) Dzieci urodzone w czerwcu 2008 78
zgred Wychowanie - czyli jak sobie radzimy z... ? Dzieci urodzone w maju 2007 360
Asiun Wychowanie czyli sposoby na małe łobuzki :) Dzieci urodzone w kwietniu 2006 247
Vertigo Wychowanie Dzieci urodzone w październiku 2005 226
iwonka2006 Wychowanie dziecka w "czystosci" Wychowanie 32
ania_77 dwujęzyczne wychowanie Niemowlaki 44
L4dY-bIrd Jak zacząć wychowanie i od kiedy ? Wychowanie 35
nikita33 Wychowanie... Relacje rodzinne 17
S Programy Terapeutyczno - Przedszkolne MAGICZNA BUSOLA - Zapisy na rok 2013/2014 Dzieci kochane bardzo 0
Desert_Rose Przedszkolne Problemy Archwium mam bliźniąt i trojaczków i... 6
masebi Przedszkolne formalności i opłaty Kraków 42
J@god@ przedszkolne sprawy Trzylatki 216
A Przedszkolne przedstawienia... Przedszkola 2
C Dziwne poronienie/nieporonienie - potrzebne wsparcie Ciąża, poród, połóg 6
aniaslu Zajęcia dodatkowe dla dzieci? Czy są potrzebne? Jak sądzisz? Temat tygodnia 15
A Duphaston i Luteina potrzebne na już Wrocław 1
aga6 Wyprawka dla maluszka Marcowe mamy 2019 185
M Zagrożenie.. Potrzebne wsparcie Potrzebuję porady 9
Z pomozecie Mi??potrzebne wsparcie Potrzebuję porady 38
G Co potrzebne do szpitala? Potrzebuję porady 10
Sosnowiczanka Hity / Kity, Czyli co nam potrzebne, a co zbędne Dzieci urodzone w czerwcu 2015 31
ewwe Ważne, przydatne, potrzebne. Dzieci urodzone w maju 2014 0
Fifka TARGOWISKO! - Czyli co jest mi nie potrzebne a może komuś się przyda. Dzieci urodzone w styczniu 2014 22
mrozik_j potrzebne 4200 PLN na zabieg dla Justynki Możesz pomóc...zobacz 6
koriander Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom Dzieci urodzone w czerwcu 2013 2818
buziak WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;) Dzieci urodzone w czerwcu 2012 988
lenaDTR Pilnie potrzebne NAKRĘTKI PLASTYKOWE:) Możesz pomóc...zobacz 20
mamolka Ważne, przydatne, potrzebne Grudniowe mamy 2010 167