reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowanie przedszkolne potrzebne czy nie?

Dołączył(a)
2 Maj 2009
Postów
3
Czy zajęcie z rodzaju Akademii Malucha są potrzebne czy nie?
Chodzi mi o tak zwane wychowanie przed przedszkolne?
Spotkałem się z opinią, że większość dzieci po takim przygotowaniu mniej stresuje sie w przedszkolu, zwłaszcza, że "mądrale" zmniejszyli wiek szkolny.

Ktoś już korzystał z takiego przygotowania?
 
reklama
to chyba naprawde zalezy od dziecka,
ja chodzilam z moim szkrabem na zajecia dl adzieci od 1,8 do 2 lat przez jeden miesiac ( 4 spotkania) we wrocławkim berku, o ile zajecia nawet ciekawe, to wydaje mi sie ze zbyt skomplikowane byly dl atakich maluchow, chyba ze to ja trafilam na taka jakąs nie zdyscyplinowana grupe, w ktorej dzieci nie sluchaly pani a nawet jesli to wogole nie rozumialy czego sie od nich wymaga, wiec zrazygnowalam. Jedynym powodem jaki mnie tam zagnal bylo to zeby Michal przez zime nie zapomnial jak wygladaja inne dzieci :-) i chyba dzieki tym zajeciom szybciej zaczął mowic ale tego nie jestem pewna :-)mniej wiecej do zajec na wszystko "yyyał" pokazująć plcem ;-) nie wydaje mi sie to konieczne a czy przydatne to zalezy jak rozwija sie twoj maluch ( wg mnie:-) )
 
Czy zajęcie z rodzaju Akademii Malucha są potrzebne czy nie?
Chodzi mi o tak zwane wychowanie przed przedszkolne?
Spotkałem się z opinią, że większość dzieci po takim przygotowaniu mniej stresuje sie w przedszkolu, zwłaszcza, że "mądrale" zmniejszyli wiek szkolny.

Ktoś już korzystał z takiego przygotowania?
a jakie na mysli masz zajecia???dzieci w jakim wieku z niego korzystaja????co dzieci tam robia???
wychowanie przed przedzkolem czt przed szkola ci chodzi,bo mowisz o wieku szkolnym????
 
Czy zajęcie z rodzaju Akademii Malucha są potrzebne czy nie?
Chodzi mi o tak zwane wychowanie przed przedszkolne?
Spotkałem się z opinią, że większość dzieci po takim przygotowaniu mniej stresuje sie w przedszkolu, zwłaszcza, że "mądrale" zmniejszyli wiek szkolny.

Ktoś już korzystał z takiego przygotowania?

Uważam,że takie zajęcia są bardzo fajne dla dzieci(mówieo Klubach Malucha 2-3 latka),ale to zależy od tego,czy dziecko jest nimi zainteresowane(nic na siłę)i czy są dostosowane do wieku dziecka.Moje dziecko chodzi na takie zajęcia,po pierwsze jest w grupie rówieśników,po drugie bawi sie w zabawy,których sama nie znałam,poza tym jest to czas konstruktywnie spędzony z rodzicem(co zacieśnia więzy),a dla mnie jest to odskocznia od siedzenia w domu.
Jeżeli masz tylko czas,chęci i stać cie na to finansowo,to polecam.Osobiście nie licze na to,że dziecko nauczy sie nie wiadomo czego,że przyśpieszy to jego rozwój,(bopo co,niech sie rozwija we własnym tempie),ale widze ile radości mu sprawiaja takie zajęcia,a to bardzo ważne.
Proponuje pójśc na jedne takie zajęcia i sprawdzić,czy dziecku sie spodoba.:tak:
 
Do góry