reklama

Wychowawcze

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez isia28111988, 29 Maj 2009.

1. isia28111988

isia28111988 Zaciekawiona BB

Witam dziewczynki mam pytanie odnosnie wychowawczego poniewaz moj maz staral sie o rodzinne i nam przyznali tylko ze to on sie starał. Ja jestem 4miesiac na macierzynskim i teraz chce isc na urlop wychowawczy . Czy to prawda ze ja nie moge sie starac i url wychowawczy tylko moj maz moze . url wychowawczy to jest dodatek do rodzinnego?? bardzo prosze o komentarze bardzo mi zalezy poniewaz pozostalo mi nie wiele czasu

2. elizabeth29

elizabeth29 Gość

Odświeżam wątek, ponieważ to mnie również interesuje:tak:
    Jestem zatrudniona na czas nieokreślony i mam zamiar wrócić po macierzyńskim do pracy. Jednak gdybym nie podjęła pracy to mogę się starać o jakieś pieniądze od państwa?

3. reklama
  4. mamaczarusia

mamaczarusia Fanka BB :)

Tak o zasilek wychowawczy ale twoje dochody nie moga przekroczyc 504 zl na osobe.

5. elizabeth29

elizabeth29 Gość

Mąż nie pracuje, więc dochody będą 0 pln na osobę :tak:

A wiesz może ile jest takiego zasiłku?

6. mamita

mamita Fanka BB :)

wychowawczy zasiłek jest 400zł-aż...:szok:

7. mamaczarusia

plus rodzinne jakies....45zl na dziecko acha i na wychowawczym mozna byc 3 lata z czego tylko 2 sa platne i jeszcz co roku trzeba sie o nie starac

Ostatnia edycja: 25 Lipiec 2009
  8. elizabeth29

elizabeth29 Gość

Czyli na wychowawczym, przy dochodach nie większych niż 500pln na osobę, można dostać od Państwa 400pln i 45pln zasiłku rodzinnego na dziecko - czyli 445pln.
    Masakra!:eek:
    Do tego korzystamy z państwowej służby zdrowia, która jaka jest każdy wie...:eek:

smutne to....

9. mamaczarusia

no niestety szara polska rzeczywistosc....:crazy:

10. reklama
  11. Mama Boo

Mama Boo Mama Zinella i Whitmona

Isia nieprawda - musisz tylko iść do Ośrodka Pomocy Społecznej lub Centrum Pomocy Społecznej w Twoim mieście i zgłosić, ze do tej pory zasiłek rodzinny pobierał Twój mąz, jednak chcesz to zmienić, bo planujesz iść na urlop wychowawczy.
    Tak jak dziewczyny pisały - 420 zł dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w trakcie urlopu wychowawczego i zasiłek rodzinny w wysokości 68 zł na dziecko do 5 roku zycia
    (uległo pdowyższeniu).

12. Anabuba

Anabuba czarownica mroźnego lądu

Poleć forum