reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wychowawczy a drugie dziecko

Dołączył(a)
23 Styczeń 2013
Postów
1
Witam.
Bardzo proszę o informacje w zakresie urlopu macierzyńskiego na drugie dziecko.
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. 6 grudnia 2011 urodziłam syna. Od 23 lipca 2012 przebywam na urlopie wychowawczym (we wniosku wskazałam, że będę na nim przebywać do końca lutego 2013). Chciałabym wrócić do pracy na jakiś czas i znowu zajść w ciążę.
Ile czasu muszę przepracować by zyskać prawo do płatnego L4? Jak obliczana jest jego wysokość? Jak wygląda też sprawa obliczania zasiłku macierzyńskiego? Dodam, że zarabiałam ok.2000 na rękę i tyle otrzymywałam na urlopie macierzyńskim. Interesuje mnie czy w przypadku drugiego dziecka kwota będzie podobna.
 
reklama
Bardzo proszę o informacje w zakresie urlopu macierzyńskiego na drugie dziecko.
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. 6 grudnia 2011 urodziłam syna. Od 23 lipca 2012 przebywam na urlopie wychowawczym (we wniosku wskazałam, że będę na nim przebywać do końca lutego 2013). Chciałabym wrócić do pracy na jakiś czas i znowu zajść w ciążę.
Ile czasu muszę przepracować by zyskać prawo do płatnego L4?
Nie ma minimalnego okresu.

Jak obliczana jest jego wysokość?
To zalezy jaka bedzie przerwa pomiedzy końcem wychowawczego a L4. Jesli nie bedzie przerwy to podstawę wymiaru stanowi kwota z umowy o pracę.
Jak wygląda też sprawa obliczania zasiłku macierzyńskiego?
Jak wyżej.
 
Do góry