reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wychowawczy, a staż zawodowy

Stopi69

Lipcowe mamy'09
Dołączył(a)
3 Luty 2009
Postów
3 905
Miasto
WAW
Witam serdecznie.
Mam pytanie, jak z prawnego punktu widzenia wygląda sprawa podjęcia bezpłatnego stażu zawodowego, będąc na urlopie wychowawczym. W związku z obronieniem pracy magisterskiej, chciałabym rozpocząć bezpłatny staż np. w szpitalu, kilka godzin w tygodniu, w celu dokształcenia sie w wyuczonym zawodzie. Na urlopie wychowawczym jestem w firmie zupełnie nie związanej z zawodem wyuczonym. Czy może odbycie takiego stażu będąc na urlopie wychowawczym jest niemożliwe,ze względu na pozostawieniu dziecka kilka godzin dziennie pod opieka np.dziadków?
Jak to sie ma do weekendów??? czy w weekendy, jesli w firmie w której jestem zatrudniona sobota i niedziela są dniami wolnymi od pracy??? czy wtedy legalnie moge odbywać staż?

I jeszcze jedno pytanie - czy będąc na wychowawczym dziecko mozna pozostawic na kilka godzin w tygodniu w zlobku czy klubie malucha, np. 2x w tyg., czy na same zajęcia dla dzieci typu rytmika, malowanie, na które dzieci uczęszczaja bez rodziców??

Z góry dziękuje .

Pozdrawiam
 
reklama
Mam pytanie, jak z prawnego punktu widzenia wygląda sprawa podjęcia bezpłatnego stażu zawodowego, będąc na urlopie wychowawczym. W związku z obronieniem pracy magisterskiej, chciałabym rozpocząć bezpłatny staż np. w szpitalu, kilka godzin w tygodniu, w celu dokształcenia sie w wyuczonym zawodzie. Na urlopie wychowawczym jestem w firmie zupełnie nie związanej z zawodem wyuczonym. Czy może odbycie takiego stażu będąc na urlopie wychowawczym jest niemożliwe,ze względu na pozostawieniu dziecka kilka godzin dziennie pod opieka np.dziadków?
Pracownik ma prawo w trakcie urlopu wychowawczego podjąć pracę lu/i szkolenie, ale tylko wtedy gdy aktywność ta nie prowadzi do zaprzestania sprawowania opieki nad dzieckiem. Trudno uznać (i nie ma tu tez normy prawnej) jaki czas pozostawiania dziecka pod opieką innych można uznać za zaprzestanie osobistej opieki nad nim.
Reasumując, może Pani podjąć staż, a jesli Pani pracodawca (u którego jest Pani na urlopie) uzna, że zaprzestała Pani opieki, może wezwać Panią do pracy, a Pani się musi stawić.

Jak to sie ma do weekendów???
Prawo na ten temat milczy.

czy w weekendy, jesli w firmie w której jestem zatrudniona sobota i niedziela są dniami wolnymi od pracy??? czy wtedy legalnie moge odbywać staż?
Wszystko co prawo mówi na ten temat napisałam w odpowiedzi na pierwsze pytanie.

I jeszcze jedno pytanie - czy będąc na wychowawczym dziecko mozna pozostawic na kilka godzin w tygodniu w zlobku czy klubie malucha, np. 2x w tyg., czy na same zajęcia dla dzieci typu rytmika, malowanie, na które dzieci uczęszczaja bez rodziców??
Wszystko co prawo mówi na ten temat napisałam w odpowiedzi na pierwsze pytanie.
 
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak podejmę staż zawodowy, czy musze go zgłaszac pracodawcy u którego jestem na urlopie wychowawczym?
 
Witam.
Mam podobne pytanie, jednak ono dotyczy urlopu macierzyńskiego. Czy będąc na urlopie macierzyńskim można odbywać bezpłatny staż?
Skończyłam studia podyplomowe i muszę odbyć roczny bezpłatny stać o bliżej nieokreślonej liczbie godzin. Mogę np. pojawiać się u "stażodawcy" jeden dzień w tygodniu. Wspomnę, że mam zamiar skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego. Czy prawo pozwala na odbywanie takiego stażu na urlopie macierzyńskim?

Chcialabym upewnić się jeszcze w jednej kwestii. Na zwolnieniu lekarskim nie można kontynuować bezpłatnego stażu u innego pracodawcy? Rozumiem, że zwolnienie lekarskie (ciążowe) świadczy o niezdolności do pracy. Nie ma możliwości zatem odbywania stażu?
 
Mam podobne pytanie, jednak ono dotyczy urlopu macierzyńskiego. Czy będąc na urlopie macierzyńskim można odbywać bezpłatny staż?
Skończyłam studia podyplomowe i muszę odbyć roczny bezpłatny stać o bliżej nieokreślonej liczbie godzin. Mogę np. pojawiać się u "stażodawcy" jeden dzień w tygodniu. Wspomnę, że mam zamiar skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego. Czy prawo pozwala na odbywanie takiego stażu na urlopie macierzyńskim?
Na urlopie macierzyńskim czy rodzicielskim? Nie ma rocznego urlopu macierzyńskiego.

Chcialabym upewnić się jeszcze w jednej kwestii. Na zwolnieniu lekarskim nie można kontynuować bezpłatnego stażu u innego pracodawcy? Rozumiem, że zwolnienie lekarskie (ciążowe) świadczy o niezdolności do pracy. Nie ma możliwości zatem odbywania stażu?[/QUOTE]
 
Do góry