reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wychowawczy a umowa zlecenie

krewetka

mama
Dołączył(a)
30 Grudzień 2007
Postów
7 707
Miasto
Brunary
dzień dobry
czy bez problemu mogę podpisać umowę zlecenie będąc na wychowawczym?
( oczywiscie nadal sprawujac osobista opieke nad dzieckiem)
jakie składki są odprowadzane w takiej sytuacji?
dziękuje
 
reklama
dziękuję za odpowiedz, jeżeli umowa zlecenie zakończy się w trakcie wychowawczego, nadal będę ubezpieczona z tytułu korzystania z urlopu wychowawczego?
 
Od dzisiaj przechodze na urlop wychowawczy.W odpowiednim terminie zlozylam podanie u pracodawcy i otrzymalam od niego pismo ze udziela mi takiego urlopu.Poniewaz jestem samotna matką i moj dochod to tylko alimenty to co musze zlozyc do MOPS zeby dostac 400 zl zasilku wychowawczego?
Czy pracodawca sam zglasza do ZUS ze jestem i od kiedy na wychowawczym czy ja dostane jakies zawiadomienie o tym?
Czy tez sama musze do ZUS ten fakt zglosic?
 
Poniewaz jestem samotna matką i moj dochod to tylko alimenty to co musze zlozyc do MOPS zeby dostac 400 zl zasilku wychowawczego?
Najlepiej póść z tym pismem potwierdzającym udzielenie urlopu.


Czy pracodawca sam zglasza do ZUS ze jestem i od kiedy na wychowawczym czy ja dostane jakies zawiadomienie o tym?
Tak, odpowiednie deklaracje wysyła co miesiąc.


Czy tez sama musze do ZUS ten fakt zglosic?
Nie ma takiej potrzeby.
 
Dziekuję bardzo za odpowiedz.

Mam jeszcze kilka pytan.

Co zrobic jezeli pracodawca nie daje mi co miesiac zadnej deklaracji?Wiem ze jestem ubezpieczona ale poprostu nie otrzymuje paierka.I jak zmusic pracodawce by na oświadczeniu o urlopie wychowawczym napisal mi od kiedy go mam?Poniewaz napisal tylko :udzielam urlopu pani (imie nazwisko moje) do 31.12.2010.Nie napisal od kiedy i nie chce napisac twierdzac ze to niepotrzebne.Czy ma racje?
 
reklama
Co zrobic jezeli pracodawca nie daje mi co miesiac zadnej deklaracji?
Pracodawca niczego nie daje pracownikowi. Deklaracje wysyła do ZUS.

I jak zmusic pracodawce by na oświadczeniu o urlopie wychowawczym napisal mi od kiedy go mam?Poniewaz napisal tylko :udzielam urlopu pani (imie nazwisko moje) do 31.12.2010.Nie napisal od kiedy i nie chce napisac twierdzac ze to niepotrzebne.Czy ma racje?
W ogóle nie musiał niczego wystawiać i informować Panią o udzieleniu urlopu, bo to nie jego dobra wola i decyzja ale obowiązek.
 
Do góry