reklama

wychowawczy, a urlop wypoczynkowy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Olisiaa, 6 Sierpień 2012.

1. Olisiaa

Olisiaa Mama Olki 11.05.2012

Witam serdecznie!
    Bardzo prosze o porade dotyczaca urlopu wychowawczego.
    Niedługo konczy mi sie urlop macierzynski i musze pojsc na urlop wychowawczy poniewaz nie mam z kim zostawic dziecka. Umowe mam na czas nieokreslony i w zeszlym roku zaszlam w ciaze. Z tamtego roku mam jeszcze ok 20dni urlopu. Na koniec wrzesnia musialabym wrocic do pracy, ale chce isc na wychowawczy i moje pytanie dotyczy czy zaraz po macierzynskim przysluguje mi urlop wychowawczy czy najpierw musze wykorzystac te dni urlopu wypoczynkowego i dopiero pozniej na wychowawczy? Oraz czy pracodawca moze odmowic mi przyznania urlopu wychowawczego? z gory serdecznie dziekuje

Ostatnia edycja: 7 Sierpień 2012
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Czyli razem 20 zaległego i 26 (zapewne) z tego roku.

To pani decyzja, nie ma tutaj narzucanej opcji. Zwykle matki wykorzystują urlop wypoczynkowy (płatny okeres) w całości a potem wychowawczy. Jesli nie wykorzysta pani urlopu wypoczynkowego za 2012 przed urlopem wychowawczym to część dni z tego urlopu (proporjonalnie do długości urlopu wychowawczego) przepadnie (po powrocie z wychowawczego urlop ulegnie proporcjonalnemu skróceniu).
    Nie. Nie może tez odmówić urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po macierzynskim.

3. reklama
  4. Olisiaa

Olisiaa Mama Olki 11.05.2012

Jezeli zdecyduje sie najpierw wybrac urlop wypoczynkowy, a pozniej dopiero wychowawczy to czy pracodawca w czasie urlopu wypoczynkowego moze zmienic umowe badz mnie zwolnic? w chwili obecnej mam na czas nieokreslony, ale w firmie zaczeły sie zwolnienia i zmiany umow z czasu nieokreslonego na umowe zlecenie?

Poleć forum