reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wychowawczy, a urlop wypoczynkowy

Olisiaa

Mama Olki 11.05.2012
Dołączył(a)
8 Luty 2012
Postów
2 429
Miasto
WLKP
Witam serdecznie!
Bardzo prosze o porade dotyczaca urlopu wychowawczego.
Niedługo konczy mi sie urlop macierzynski i musze pojsc na urlop wychowawczy poniewaz nie mam z kim zostawic dziecka. Umowe mam na czas nieokreslony i w zeszlym roku zaszlam w ciaze. Z tamtego roku mam jeszcze ok 20dni urlopu. Na koniec wrzesnia musialabym wrocic do pracy, ale chce isc na wychowawczy i moje pytanie dotyczy czy zaraz po macierzynskim przysluguje mi urlop wychowawczy czy najpierw musze wykorzystac te dni urlopu wypoczynkowego i dopiero pozniej na wychowawczy? Oraz czy pracodawca moze odmowic mi przyznania urlopu wychowawczego? z gory serdecznie dziekuje
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bardzo prosze o porade dotyczaca urlopu wychowawczego.
Niedługo konczy mi sie urlop macierzynski i musze pojsc na urlop wychowawczy poniewaz nie mam z kim zostawic dziecka. Umowe mam na czas nieokreslony i w zeszlym roku zaszlam w ciaze. Z tamtego roku mam jeszcze ok 20dni urlopu.

Czyli razem 20 zaległego i 26 (zapewne) z tego roku.

Na koniec wrzesnia musialabym wrocic do pracy, ale chce isc na wychowawczy i moje pytanie dotyczy czy zaraz po macierzynskim przysluguje mi urlop wychowawczy czy najpierw musze wykorzystac te dni urlopu wypoczynkowego i dopiero pozniej na wychowawczy?
To pani decyzja, nie ma tutaj narzucanej opcji. Zwykle matki wykorzystują urlop wypoczynkowy (płatny okeres) w całości a potem wychowawczy. Jesli nie wykorzysta pani urlopu wypoczynkowego za 2012 przed urlopem wychowawczym to część dni z tego urlopu (proporjonalnie do długości urlopu wychowawczego) przepadnie (po powrocie z wychowawczego urlop ulegnie proporcjonalnemu skróceniu).
Oraz czy pracodawca moze odmowic mi przyznania urlopu wychowawczego?
Nie. Nie może tez odmówić urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po macierzynskim.
 
Jezeli zdecyduje sie najpierw wybrac urlop wypoczynkowy, a pozniej dopiero wychowawczy to czy pracodawca w czasie urlopu wypoczynkowego moze zmienic umowe badz mnie zwolnic? w chwili obecnej mam na czas nieokreslony, ale w firmie zaczeły sie zwolnienia i zmiany umow z czasu nieokreslonego na umowe zlecenie?
 
Do góry