reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wychowawczy a zwolnienie

mama2011

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Grudzień 2010
Postów
258
Dziedzko urodziłam 8 stycznia do 26 maja jestem na macieżyńskim, złożyłam wniosek od 27.05-23.06 na dodatkowy urlop macieżyński od 24.06-25.07 urlop za 2011r; 23 dni i od 26.07-31.08; 26 dni za 2012r. Wniosek złożyłam 18.04.2012r wiem że firma może mi nie udzielić pełnego urlopu za 2012r ,ale do kiedy mają czas mi odpowiedzieć i czy mogą zmieniać decyzje odnośnie urlopu za 2012r. Po urlopie za rok 2012 chcę iść na urlop wychowawczy prawdopodobnie na trzy lata ponieważ jest to praca 3 zmianowa a jestem sama z dzieckiem (mąż w delegacjach). Mam umowę o pracę na czas nieokreślony w firmie pracuje ok 500 osób.
moje pytania:
- kiedy złożyć podanie o urlop wychowawczy ( o ile się nie mylę czytałam tutaj na forum że miesiąc przed rozpoczęciem, a na "Rodzice.pl" pisze że na dwa tyg przed planowanym urlopem)
-czy jak już będę na urlopie wypoczynkowym czy firma może dać mi wypowiedzenie np. listownie a mi zależy żebym była na wychowawczym bo liczą się lata pracy
Na urlop wychowawczy nie składałam jeszcze podania bo zależy mi na pieniążkach za urlop wypoczynkowy i nikt mnie w pracy nie pytał co zamierzam po urlopie wypoczynkowym

Dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Dziedzko urodziłam 8 stycznia do 26 maja jestem na macieżyńskim, złożyłam wniosek od 27.05-23.06 na dodatkowy urlop macieżyński od 24.06-25.07 urlop za 2011r; 23 dni i od 26.07-31.08; 26 dni za 2012r. Wniosek złożyłam 18.04.2012r wiem że firma może mi nie udzielić pełnego urlopu za 2012r ,ale do kiedy mają czas mi odpowiedzieć i czy mogą zmieniać decyzje odnośnie urlopu za 2012r.
Pracodawca musi udzielić urlopu w wymiarze wskazanym przez Pania.

Po urlopie za rok 2012 chcę iść na urlop wychowawczy prawdopodobnie na trzy lata ponieważ jest to praca 3 zmianowa a jestem sama z dzieckiem (mąż w delegacjach). Mam umowę o pracę na czas nieokreślony w firmie pracuje ok 500 osób.
moje pytania:
- kiedy złożyć podanie o urlop wychowawczy ( o ile się nie mylę czytałam tutaj na forum że miesiąc przed rozpoczęciem, a na "Rodzice.pl" pisze że na dwa tyg przed planowanym urlopem)
dwa tygodnie przed planowana data rozpoczęcia urlopu. termin 1 miesiąca dotyczy nauczycieli.

-czy jak już będę na urlopie wypoczynkowym czy firma może dać mi wypowiedzenie np. listownie a mi zależy żebym była na wychowawczym bo liczą się lata pracy
Co do zasady nie mozna wypowiedzieć umowy pracownikowi nieobecnemu w pracy. urlop wychowawczy nie chroni jednak całkowicie przed zwolnieniem - jest możliwe zwolnienie pracownika na wychowawczym.
 
Dziękuję za odpowiedź.
szukałam w internecie informacji i wychodzi na to że mogę zostać zwolniona już w pierwszym dniu na urlopie wychowawczym? i co po zwolnieniu mogę zrobić?, czy mogę się zarejestrować w UP?
A urlop wypoczynkowy za 2012 dostanę tak jak napisałam we wniosku czyli 26 dni?
 
Ostatnia edycja:
szukałam w internecie informacji i wychodzi na to że mogę zostać zwolniona już w pierwszym dniu na urlopie wychowawczym?
W szczególnych przypadkach - tak.

i co po zwolnieniu mogę zrobić?
Bylaby pani bezrobotna - czyli pozostaje rejestracja w UP.

czy mogę się zarejestrować w UP?
Tak.

A urlop wypoczynkowy za 2012 dostanę tak jak napisałam we wniosku czyli 26 dni?
Tak powinno być.
 
Do góry