reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wychowawczy i zwolnienie desyplinarne raz jeszcze

Kasiurek1983

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Luty 2009
Postów
5 303
Miasto
zabrze/bytom
Witam

Pisze do Pani w dwóch sprawach (przepraszam za przydługi wstęp)

W swojej obecnej pracy-pracuje od 15 lipca 2010 roku, w czerwcu 2011 przeszłam na L4 powodu zagrozonej ciazy, w lutym w dniu porodu przeszłam na urlop macierzyński (20 tygodni plus 4 dodatkowego) do pracy mam przyjsc 30 lipca.
Dowiedziałam sie ze muszę wybrać urlop za rok 2011 wiec do pracy bym przyszła 27 sierpien.
i tu jest moje 1 pytanie

chce przejść na urlop wychowawcy z możliwością pracy czyli calego etatu chce przejsc na 7/8 (względy finansowe-niestety) i nie wiem
czy wniosek o urlop wychowawczy mam napisać dnie 27 sierpień (1 dzien po zakończonym urlopie wypoczynkowym ), czy 29 lipec (pierwszy dzień w którym kończy mi sie urlop macierzynski)


Drugie pytanie:

dotyczy zwolnienia dyscpilinarnego - jak to z nim jest? Co musi nastapic abym muogla byc zwolniona dyscyplinarnie (nagany wcześniejsze, upomnienia?) czy te rzeczy musza byc na piśmie, czy tylko moge byc poinformowana słownie ?

Juz pisze o co mi chodzi!!!
w mojej firmie niestety szef nie umie zwalniać ludzi jak szantażem- cyli wzywa na tzw dywanik i mowi ze albo zwolni delikwenta dyscyplinarnie, albo za porozumieniem stron -NIGDY z winy pracodawcy. Wiadomo ze za porozumieniem stron nie ma sie zasilku bezrobotnego od razu tylko po 3 miesiącach dopiero ! Stąd moje pytanie o dyscyplinarke - kiedys dowiadywałam sie ze musza byc albo bardzo duze uchybienia, czy przyjście na podwójnym gazie lub 3 nagane(pisemne,slowne, pieniężne) Nie wiem czy nadal to obowiązuje czy jednak nie ?



Przepraszam,ze tak gmatwam ale te dwie rzeczy sa dla mnie bardzo istotne, a nie chce zostac na bruku przynajmniej do poki nie najde innej pracy. Bardzo dziekuje za zrozumienie i za wszelkie odpowiedzi :]
 
reklama


chce przejść na urlop wychowawcy z możliwością pracy czyli calego etatu chce przejsc na 7/8 (względy finansowe-niestety)

No tego niestety nie rozumiem.

czy wniosek o urlop wychowawczy mam napisać dnie 27 sierpień (1 dzien po zakończonym urlopie wypoczynkowym ), czy 29 lipec (pierwszy dzień w którym kończy mi sie urlop macierzynski)
Urlop powinna Pani rozpocząć w nastepnym dniu po zakończeniu urlopu wypoczynkowego. tj. jak wypoczynkowy ma Pani do 26 sierpnia to wychowawczy od 27 sierpnia.

Drugie pytanie:

dotyczy zwolnienia dyscpilinarnego - jak to z nim jest? Co musi nastapic abym muogla byc zwolniona dyscyplinarnie (nagany wcześniejsze, upomnienia?) czy te rzeczy musza byc na piśmie, czy tylko moge byc poinformowana słownie ?
Pracodawca nie ma obowiązku stopniowania kar. W razie rażącego naruszenia obowiązków (nie ma tu doprecyzowania) pracodawca może zwolnić pracownika. nie musi go wczesniej upominac itp. jedynie sąd pracy moze rozstrzygnąć czy naruszenie rzeczywiście było rażące.

 
Do góry